Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)

з 8 по 12 жовтня 2007 року відбувся
тематичний короткотерміновий семінар за темою "Управління конфліктами"
для заступників керівників структурних підрозділів органів виконавчої влади
та місцевого самоврядування, міністерств АР Крим

        В Центрі підвищення кваліфікації кадрів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України в період з 8 по 12 жовтня 2007 року було проведено тематичний короткотерміновий семінар за темою "Управління конфліктами" для заступників керівників структурних підрозділів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, міністерств АР Крим.
        Навчально - тематичний план семінару був підготовлений відповідно до вимог рішення Вченої ради ОРІДУ НАДУ при Президентові України від 11 січня 2007 року № 104/1-4 "Про роботу Центру ПКК інституту щодо підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування у 2006 році та задачі на 2007 рік", інших нормативно-правових документів та навчальних програм.
        В тематичному короткотерміновому семінарі взяли участь викладачі ОРІДУ НАДУ при Президентові України, інших вищих навчальних закладів м. Одеса. До роботи семінару були також залучені практики - керівники структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації, комунальних підприємств.
        Професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктор наук з державного управління Пахомова Т.І. під час практичного заняття надала слухачам науково-методичні поради щодо управління конфліктами та оцінки рівня конфліктності в організаційній системі.
        Начальник управління внутрішньої політики Одеської обласної державної адміністрації Гілко В.І. провела зі слухачами семінару тематичну зустріч, в ході якої розповіла про діяльність органів публічної влади України в сучасних умовах конкурентоспроможності та багатопартійності.
        Практичні заняття, які провели зі слухачами професор кафедри української мови Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, доктор філологічних наук Ковалевська Т.Ю. і докторант кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат філологічних наук Бронікова С.А. познайомили аудиторію з основами нейролінгвістичного програмування, надали практичні рекомендації щодо управління конфліктами та поради як попередити виникнення конфліктів в роботі керівника. Слухачі висловили викладачам слова вдячності за цікавий та корисний матеріал.
        Жвавий інтерес та активну участь слухачів в обговоренні викликала лекція професора кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктора наук з державного управління Саханенка С.Є. "Механізми подолання конфліктів між органами державної влади та органами місцевого самоврядування".
        Інформація про політичні конфлікти в Україні, з якою виступила професор кафедри філософських та соціально-політичних наук ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктор філософських наук Балабаєва З.В. викликала неабиякий інтерес у слухачів, який був пов'язаний з виборами народних депутатів України 30 вересня 2007 року.
        Доцент кафедри філософських та соціально-політичних наук ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат філологічних наук Ростіянов Б.Ю. виступив з лекцією "Конфлікт і стрес в умовах гуманітарної кризи", в якій розкрив головні соціальні конфлікти українського суспільства: демографічна криза, псіхосоціальне здоров'я нації.
        Зацікавленість слухачів викликала тема щодо правового регулювання трудових відносин державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, яку висвітлила старший викладач кафедри права і законотворчого процесу ОРІДУ НАДУ при Президентові України Долгіх Н.П. Під час тематичної зустрічі Долгіх Н.П. відповіла на запитання слухачів стосовно вирішення конкретних трудових спорів, що повсякденно виникають у практичній діяльності керівника. Професор кафедри філософських та соціально-політичних наук ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктор філософських наук Гансова Е.А. у своїй лекції ознайомила слухачів з основами конфліктології.
        В ході тематичної зустрічі "ЗМІ як засіб розв'язання конфліктів" Головний редактор Одеського обласного комунального підприємства "Редакція газети "Одеські вісті", заслужений журналіст України, член спілки письменників Болгарії, кандидат політичних наук, доцент Нєнов І.Г розповів слухачам про важливу роль ЗМІ у розв'язанні суспільних конфліктів, привів приклади конкретних випадків допомоги газети "Одеські вісті" у вирішенні конфліктних питань.
        Слухачі семінару відзначили особливу ефективність інтерактивних форм навчання, зокрема занять у вигляді тренінгів.
        Тренінг "Підвищення результативності праці керівника" провів зі слухачами доцент, докторант кафедри державного управління та місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат політичних наук Крупник А.С.
        Тренінг "Система правил українського ділового стилю" провела зі слухачами начальник методичного відділу Центру ППКК ОРІДУ НАДУ при Президентові України Шматоваленко Л.С.
        Завідуюча кафедрою філософії Одеського державного медичного університету, доктор філософських наук, професор Єршова-Бабенко І.В. провела дуже цікавий тренінг "Модель та стратегія поведінки в умовах конфлікту". Цей тренінг дає навички роботи керівника в сучасному суспільстві, яке знаходиться у стані динамічного хаосу як норми, а саме виробляє у слухачів:

 • вміння діагностувати ситуації, стан системи - колективів та індивідуальної людини;
 • засвоєння навичок управління такою системою;
 • знаходження адекватних засобів спілкування з управляємою системою та виведення її із стану хаосу.

 •         Під час семінару проведено два круглих столи.
          У круглому столі за темою "Роль керівника у попередженні конфліктів" взяли участь докторант кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат філологічних наук Бронікова С.А., професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктор наук з державного управління Пахомова Т.І., доцент кафедри філософських та соціально-політичних наук ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат філологічних наук Ростіянов Б.Ю. Під час обговорення теми були розглянуті практичні технології урегулювання керівником конфліктних ситуацій в колективі.
          У круглому столі за темою "Управління конфліктами в діяльності органів публічної влади" взяли участь начальник Центру ПКК - заступник директора ОРІДУ НАДУ Давтян С.Г., старший викладач кафедри права і законотворчого процесу ОРІДУ НАДУ при Президентові України Долгіх Н.П. а також слухачі семінару: заступник начальника управління освіти і наукової діяльності Одеської обласної державної адміністрації Лазарєва Т.О. та представники Вінницької обласної державної адміністрації - перший заступник начальника Головного управління економіки Тичинський А.С. і завідуючий сектором вищих навчальних закладів, науки та інтелектуальної власності управління освіти і науки Онуфрійчук П.М. В ході круглого столу відбувся активний обмін досвідом між учасниками та слухачами з питань управління конфліктами в діяльності органів публічної влади. Лазарєва Т.О. розповіла про рівень і складність конфліктних питань у сфері освіти. Під час обговорення теми були окреслені можливі шляхи попередження та розв'язання конфліктів за участю органів публічної влади.
          Активну участь у семінарі взяв його учасник - заступник начальника управління освіти та науки Одеської міської ради Перлов І.Р., який виступив за темою "Єдина інформаційно-освітня мережа як система управління конфліктами в підрозділах галузі" та ознайомив слухачів з сучасними технічними засобами інтерактивного навчання.
          Під час проведення семінару окремі слухачі висловили бажання навчатися у Одеському регіональному інституті державного управління при Президентові України. Начальник навчально-організаційного відділу Центру ПКК ОРІДУ НАДУ при Президентові України Привалова Н.В. поінформувала слухачів семінару про умови вступу до Інституту.

  Фотогалерея додається.

  Також шукайте нас у соціальних мережах
  ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
  ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ 2014 - 2019 ©