Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)


   1 грудня цього року виповнюється 20 річниця з дня проведення Всеукраїнського референдуму, на якому народ України підтримав Акт проголошення незалежності України і тим проголосував за утвердження України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави.
   Прийняття Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року стало першим кроком до фактичного і юридичного утвердження незалежності України. Декларація визначила державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, а також незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах.
   24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла історичний документ для долі українського народу - Акт проголошення незалежності України. З метою легітимізації проголошення незалежності України та сприянню визнання міжнародної правосуб'єктності нашої держави було вирішено провести Всеукраїнський референдум, оскільки саме ця форма безпосередньої демократії є найпоширенішою у світі щодо легітимізації незалежності держав.
   Верховна Рада УРСР на підставі Закону Української РСР "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" вирішила провести 1 грудня 1991 року республіканський референдум. Всього у референдумі взяло участь 84,18% українських громадян. Із них позитивно відповіли 90,92% виборців. Незалежність України була визнана всіма колишніми радянськими республіками, світовим співтовариством. Своїм вибором український народ підтвердив відданість ідеалам демократії, свободи, побудови власної держави.
   День 1 грудня 1991 року назавжди залишиться важливою датою в історії українського народу, бо саме тоді вільним волевиявленням громадян було підтверджено Акт проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою.
   У читальній залі бібліотечного відділу можна ознайомитись з книжковою виставкою, яка присвячена цій даті.

Також шукайте нас у соціальних мережах
ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ 2014 - 2019 ©