Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)


   Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі - Інститут) вже вдруге стає місцем зустрічі представників практично усіх органів виконавчої влади обласного рівня для обговорення питань, пов'язаних з виконанням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" (далі - Закон). 22 червня 2012 року розпочато роботу семінару-практикуму за участю керівників спеціальних структурних підрозділів та посадових осіб місцевих органів виконавчої влади, які відповідають за організацію роботи щодо доступу до публічної інформації, забезпечують виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" Захід організований Секретаріатом Кабінету Міністрів України за сприяння Програми сприяння Парламенту II (далі - ПСП ІІ).
   Участь у семінарі взяли експерти з питань виконання Закону Секретаріату Кабінету Міністрів, Адміністрації Президента України, СБУ, Держкомтелерадіо, Міністерства юстиції, Державної архівної служби України, Державної служби з питань захисту персональних даних, а також представники ПСП ІІ.
   Про основні завдання семінару - практикуму розповів менеджер ПСП ІІ Базілевич Денис Сергійович. Учасників семінару привітали, директор інституту Іжа Микола Михайлович, Керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Іванеско Денис Сергійович -, заступник голови Одеської обласної ради Гончаренко Олексій Олексійович.
   Україна має прогресивний і новий з точки зору інструментарію і філософії взаємодії між органами державної влади та громадськістю Закон. Очевидно, що цей процес взаємодії не є простим - багато чого потрібно трансформувати у свідомості людей, створювати поступово та послідовно нові звичаї і традиції, формувати дієву нормативно-правову базу, сприяти розвитку інститутів громадянського суспільства, щоб досягати більшої відкритості та прозорості у діяльності органів державної влади. Під час семінару учасників ознайомили з останніми даними моніторингу з питань виконання Закону органами виконавчої влади, аналізом законодавства про доступ до публічної інформації, основами комунікацій з цільовими групами. Окрему увагу було приділено проблемним питанням законодавства про доступ до публічної інформації. Зазначено, що працівники Управління підвищення кваліфікації кадрів Інституту спільно із фахівцями відділу документообігу і контролю апарату Одеської обласної державної адміністрації розробили, видали та розповсюдили в органах публічної влади Одеської області "Рекомендації щодо практичного впровадження вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" які, можливо, стануть цікавими і корисними в діяльності місцевих органів влади інших областей. Також присутні мали змогу обговорити конкретні робочі ситуації стосовно роботи з запитами та отримати рекомендації експертів.
   З дуже змістовною та корисною інформацією з досвіду роботи Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України виступив керівник зазначеного підрозділу Іванеско Денис Сергійович. Він відповів на численні запитання учасників семінару - практикуму.
   Продовжити цю роботу учасники також зможуть за допомогою Інтернет-платформи "Спільнота практиків виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації". Згаданий проект створений спільно Держкомтелерадіо та ПСП ІІ за участю згаданих вище експертів Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Держкомтелерадіо та інших центральних органів виконавчої влади. Проект працює як професійна мережа для посадових осіб органів виконавчої влади, відповідальних за організацію доступу до публічної інформації. Учасники спільноти мають можливість обмінюватись досвідом, отримувати новини стосовно законодавства про доступ до публічної інформації, а також ставити питання експертам щодо конкретних робочих ситуацій, що стосуються виконання Закону.
   Роботу експертної групи на чолі із заступником директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, начальником Управління забезпечення доступу до публічної інформації Секретаріату Кабінету Міністрів України Стадник Роксоланою Ігорівною буде продовжено 23 червня цього року.


Фотогалерея додається.


Також шукайте нас у соціальних мережах
ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ 2014 - 2019 ©