Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)

Польща

       Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ НАДУ) постійно підтримує зв'язки із закладами вищої освіти та неурядовими організаціями Республіки Польща.

       ОРІДУ підтримує професійні та дружні зв'язки з:

 • Бялістокською школою державного управління ім. Станіслава Сташика;
 • Ольштинським університетом сільського господарства;
 • Варшавською школою економіки;
 • Національною школою державного управління, м. Варшава;
 • Інститутом Всходні;
 • Школою державного управління, м. Щецин;
 • Малопольським інститутом місцевого врядування та управління, м. Краков;
 • Вищою школою управління, м. Слупськ;
 • Фундацією підтримки місцевої демократії;
 • Польською асоціацією управлінців в галузі охорони здоров'я;
 • Польською асоціацією соціальної медицини та охорони здоров'я, м. Люблін;
 • Інститутом управління університету м. Гданськ;
 • Вищою школою менеджменту;
 • Фундацією міжнародних та громадянських ініціатив "Центр Європи".
       Між ОРІДУ та вищими навчальними закладами Польщі були підписані двосторонні угоди, а саме:

       З метою обміну досвідом у галузі управління і менеджменту та встановлення дружніх взаємозв'язків між майбутніми управлінцями України, країн ЄС та СНД проводиться робота з організації програм обмінних стажувань з польськими партнерами.
       Так, у 2002 році в рамках проекту "Сприяння демократичним змінам в Україні через підсилення місцевого самоврядування" (в межах програми PAUCI) в органах місцевого самоврядування Польщі проходили стажування 104 особи - представники Одеської та Миколаївської обласних рад, районних рад, районних державних адміністрацій, міські голови.
       У 2005 році була проведена програма стажування для слухачів ОРІДУ НАДУ та студентів Бялістокської школи державного управління. Стажисти провели порівняльний аналіз української та польської моделей управління, підготували презентації, в яких звернули увагу на позитивний досвід реформування систем територіальної влади та представили пропозиції щодо шляхів впровадження такого досвіду відповідно у Польщі та в Україні.
       У 2006 році була проведена програма стажування-обміну з Інститутом управління Університету м. Гданськ, в рамках якої відбувся обмін інформацією щодо стану та перспектив розвитку підприємництва в Одеській області та в Польщі (на прикладі трьох міст).
       У 2007 році була впроваджена обмінна програма стажування з Бялістокською школою державного управління ім. Станіслава Сташика, яка була спрямована на дослідження систем державного управління та місцевого самоврядування, територіальної організації влади в Україні та Польщі, роботи недержавних організацій як суб'єктів міжсекторного соціального партнерства, механізмів взаємодії влади й громадськості обох країн.
       В свою чергу представники польського навчального закладу партнеру брали участь у науково-комунікативних заходах на базі ОРІДУ.
       2 липня 2008 року в рамках науково-практичного семінару Інституту за міжнародною участю "Управління навчальними закладами в контексті модернізації професійного навчання" з доповіддю виступив п. Петр Бялас, працівник Бялістокської школи державного управління ім. Станіслава Сташика (WSAP). Тематика семінару була присвячена реалізації державної політики у сфері професіоналізації державної служби та управління закладами освіти, сучасним підходам організації навчання в системі післядипломної освіти, впровадженню освітніх інновацій та практичним засадам модернізації професійного навчання.
       31 жовтня 2008 року в роботі міжнародної наукової конференції ОРІДУ "Стратегія регіонального розвитку: формування і механізми реалізації" взяли участь представники WSAP: координатор європейських програм центра європейських фондів і міжнародного співробітництва п. Аліна Вавженюк та молодший викладач кафедри теорії держави і наук з державного управління п. Петр Бялас.
       З 31 серпня по 5 вересня 2009 року делегація слухачів факультету державного управління та аспірантів Інституту на чолі з деканом факультету М.П. Поповим перебували з навчальним візитом в м. Бялісток Підляського воєводства в рамках реалізації проекту "Прозора Польща". Проект було організовано за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Підляського центру Фонду розвитку місцевої демократії, Бялістокської школи державного управління ім. Станіслава Сташика та ОРІДУ НАДУ при Президентові України.
       22-24 жовтня 2009 року було реалізовано другий етап проекту, в рамках якого на базі Інституту пройшла відкрита спільна конференція ОРІДУ та WSAP "Прозорість місцевого самоврядування в різних країнах Європи".
       У 2011 році налагоджено співпрацю з Малопольським агентством регіонального розвитку (МАРР). Так, з 8 по 14 травня 2011 року делегація з представників нашого інституту, до складу якої входила професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування Приходченко Л.Л., пройшла навчання за навчальною програмою для студентів та викладачів ОРІДУ "Шлях до ЄС" в м. Краків. В свою чергу 27-28 жовтня 2011 року в ОРІДУ з робочим візитом перебувала делегація МАРР, до складу якої входили заступники директора Департаменту Підтримки Підприємництва Малгожата Малек та Анна Косеровска та спеціаліст з питань підтримки підприємництва Костянтин Дудник.
       У 2012 році в рамках співпраці з навчальними закладами та організаціями Республіки Польща студенти та слухачі взяли участь у Міжнародних культурно-освітніх візитах до Європи за підтримки польської організації "Інтеграція без кордонів"(ІМАНС).


Також шукайте нас у соціальних мережах
ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ 2014 - 2019 ©