Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

Кафедра регіональної політики та публічного адміністрування

Новини

Загальна характеристика

Науково-педагогічні працівники

Навчально-методична діяльність

Наукова діяльність

Експертна діяльність

Науково-комунікативні заходиНовини


7-11 травня 2018 року

Слухачі денної форми навчання спеціалізації «Місцеве самоврядування» кафедри регіональної політики та публічного адміністрування разом з першим заступником директора інституту Миколою Поповим та деканом факультету публічного управління та адміністрування Ігорем Куспляком прийняли участь у семінарі на тему «Державне управління в Польщі – завдання та обов’язки», який проходив у Національній школі публічного адміністрування ім. Леха Качинського (KSAP, м. Варшава).

Доцент кафедри Євстюніна Ю.В. взяла участь у польсько-українській правовій весняній школі на базі Університету міста Білясток в Польщі

У період з 16 по 22 квітня 2018 року доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Ю.В. Євстюніна у складі групи представників інституту пройшла навчання у польсько-українській правовій весняній школі на базі Університету міста Білясток. Протягом тижня учасники заходу вивчали конституційне, європейське, адміністративне, цивільне та трудове право на базі Факультету права університету, ознайомилися з особливостями організації освітнього процесу, навчально-методичним забезпеченням, науковими виданнями, а також діяльністю студентського самоврядування в одному з провідних університетів Польщі.

13 квітня 2018 року

Відбувалося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування (далі – РППА) на якому аспіранти денної форми першого року навчання Рогульський О.І., заочної форми першого року навчання Степаненко О.М., заочної форми другого року навчання Кулешов В.В. та Пушкаревський С.В., вечірньої форми другого року навчання Пономарьов В.В. та Тетерін К.Ю., другого року без відриву від виробництва Мурзіна Т.А. та третього року без відриву від виробництва Гулєвич А.Ю., здобувач Ясиневич С.Л. та докторант першого року підготовки Яковлева Л.І. кафедри РППА звітували про виконання індивідуального плану наукової роботи за період навчання в аспірантурі та докторантурі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.


04 квітня 2018 року

Навчально-педагогічні працівники кафедри регіональної політики та публічного адміністрування разом зі слухачами 1 курсу денної форми навчання факультету Публічного управління та адміністрування прийняли участь у прибиранні внутрішнього двору території інституту.
03 квітня 2018 року

Професор кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Балабаєва З.В. та доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Чорнолуцький В.П. провели виїзні практичні заняття з дисциплін Демократія участі та комунікації в органах місцевого самоврядування відповідно до теми «Комунікативний інструментарій демократії участі» та Регламенти, процедури і рішення в органах місцевого самоврядування відповідно до теми «Різновиди регламентів: технічні та технологічні» слухачам 9 групи ІІ курсу заочної форми навчання факультету Публічного управління та адміністрування спеціалізації «Місцеве самоврядування» в ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» м. Чорноморськ з метою визначення процедури вирішення технічних та технологічних регламентів на підприємстві та аналізу ступеню залучення громадськості до процесу прийняття управлінських рішень.

24 березня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри регіональної політики та публічного адміністрування (далі - РППА) прийняли активну участь у Дні відкритих дверей в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі - ОРІДУ НАДУ). Під час заходу учням загальосвітніх шкіл було презентовано бакалаврські освітні програми за спеціальностями «Публічне управління та адміністрування» та «Менеджмент». У рамках презентації завідувач кафедри РППА Пахомова Тетяна Іванівна провела заняття з безкоштовної освітньої програми "Крок до успіху" за тематикою самоменеджмент. Професорський склад кафедри, в особі директора інституту Іжі Миколи Михайловича та доктора філософських наук Балабаєвої Зінаїди Василівни розкрили зміст причин вступу до ОРІДУ НАДУ, які мають конкурентну спроможність серед інших вузів країни (а саме: унікальність, професійність, успішність, сучасність та родинність), а також підкреслили можливість пройти шлях від бакалавра до аспіранта, від студента до міністра. Доценти кафедри РППА Чебан Олександр Іванович та Чорнолуцький Василь Павлович докладно розповіли майбутнім абітурієнтом про коло можливостей, які відкриваються студентам під час навчання в ОРІДУ НАДУ, підкреслюючи актуальність здобуття освіти в галузі знань Публічне управління та адміністрування та Менеджмент.

22 березня 2018 року

Відбулося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування на якому розглядалися наступні питання: про виконання викладачами кафедри індивідуальних планів роботи за І-е півріччя навчального року; щодо результатів моніторингу навчального процесу за перший семестр 2017-2018 н.р.;щодо участі в конкурсі на кращу кафедру за результатами роботи у 2017 році; про проведення профорієнтаційної роботи в навчальних закладах, установах публічної влади і районах Одеси, Одеської області; про оновлення інформації у системі EDBО.

13-16 березня 2018 року

Доценти кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Чебан Олександр Іванович та Чорнолуцький Василь Павлович продовжили роботу в рамках міжнародного проекту «Професіоналізація та стабілізація управління українським комунальним господадрством-ІІ», що реалізується в Національної академії державного управління при Президентові України (м.Київ) за підтримки програми підвищення кваліфікації викладачів-тренерів з питань управління містом. Під час роботи учасники семінару обговорювали пріоритетні завдання підготовки тренерів-консультантів з питань управління містом в Україні, надали рекомендації і пропозиції щодо активізації навчально-консультативної діяльності з підвищення професійного розвитку посадових осіб місцевого самоврядування. У ході комунікативного заходу розглядалися питання реалізації міжнародної програми підготовки тренерів та консультантів у сфері управління містом в Україні: завдання та перспективи; особливості методики підготовки тренерів-консультантів з питань управління містом викладачами Університету прикладного менеджменту тощо. Окрім того, учасники презентували структуру навчально-практичного посібника щодо консультативної діяльності з підвищення професійного розвитку посадових осіб місцевого самоврядування.

12-14 березня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Пахомова Т.І., Нагорна І.В., Матвєєнко І.В. разом з доцентом кафедри державознавства і права Львовою Є.О. взяли участь у роботі дидактичного семінару за міжнародною участю в рамках проекту щодо впровадження Бакалаврської Програми з публічного управління та адміністрування який проходив у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Проект реалізується Німецько-Українською школою врядування (НУШВ) за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Семінар має на меті представити викладачам регіональних інститутів мережі НАДУ новий зміст та методологію Бакалаврської Програми з публічного управління та адміністрування. Досвід розробки та впровадження бакалаврських програм з публічного управління та адміністрування ФРН представляють німецькі експерти Генріх Букер-Гартнер, професор, віце-президент Німецько-української школи врядування, експерт з публічного адміністрування; Томеріус Стефан, професор, експерт з публічного/адміністративного права; Кнаппе Роберт, професор, декан факультету публічного адміністрування, експерт з публічного управління.

28 лютого 2018 року

Сьогодні відбулася урочиста церемонія вручення дипломів останніх в історії Магістрів державного управління за спеціальністю «Місцеве самоврядування», спеціалізації «Організація місцевого самоврядування». Слухачі 3-го курсу заочної форми навчання отримали чотири диплома з відзнакою, вітаємо Липач О.О., Петльовану С.Д., Узського І.В. та Шиманську Г.А. з високими досягненнями у навчанні. Однак, присвоєння кваліфікації магістра державного управління заслуговують усі без винятку слухачі цієї спеціалізації, які успішно склали державні іспити та захистили свої магістерські роботи.

23 лютого 2018 року

Аспірант кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Олег Рогульський взяв участь у міжнародній конференції «Внесок молодих дослідників у розвиток публічного управління», що відбувалася Академії публічного управління Республіки Молдова. Дана конференція, яка щорічно проводиться кафедрою наук управління Академії, об’єднала молодих вчених з різних вишів Молдови та зарубіжних країн. Під час конференції Олег Рогульський виступив на секційному засіданні з доповіддю на тему: «Підготовка публічних службовців на основі компетентнісного підходу». Після завершення конференції перший проректор Академії публічного управління Андрій Гроза та завідувач кафедри наук управління – керівник оргкомітету Анжела Зеленські висловили подяку усім доповідачам та урочисто вручили сертифікати іноземним гостям. Іон Дульські провів для представників нашого інституту екскурсію навчальним корпусом, під час якої вони мали можливість відвідати музейну експозицію, актову залу, залу засідань Вченої ради, кафедру юридичних наук, структурні підрозділи та навчальні аудиторії. Також під час перебування у Кишиневі представники інституту ознайомились із визначними місцями столиці Молдови, відвідали Національний історичний музей та виносховище підприємства «Мілештій Мічь».

20 лютого 2018 року

Відбувся захист магістерських робіт слухачів 2-го курсу денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування», спеціалізації «Місцеве самоврядування». Під час захисту слухачі презентували свої магістерські роботи, підкреслюючи їх актуальність, висловили новизну та надали пропозиції щодо вдосконалення державної регіональної політики в умовах децентралізації. Найбільш цікавими темами виявилися: «Шляхи надання адміністративних послуг як складова секторальної децентралізації» (Сервецька М.П.), «Співробітництво територіальних громад в Україні: стан та перспективи розвитку» ( Кляуз Т.В.), «Створення сприятливих умов для активізації об’єднання територіальних громад» (Демедюк Ю.Г.) та «Реалізація кадрової політики на місцевому рівні: шляхи вдосконалення» (Кітаєва Т.В.).

16 лютого 2018 року

Розпочалася державна атестація слухачів 2 курсу денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування» спеціалізації «Місцеве самоврядування». Під час складання іспиту слухачі показали високий рівень знань з провідних дисциплін курсу, аргументовано відповідали на додаткові питання членів комісії, висловлювали своє бачення щодо реалізації державної регіональної політики, проведення виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах, дотримання принципу верховенства права в судових і правоохоронних органах, а також формування місцевих фінансів в контексті децентралізації. Державна екзаменаційна комісія привітала слухачів з успішним складанням державних іспитів та наголосила на відповідальному ставленні до підготовки магістерських робіт до захисту.

12 лютого 2018 року

Відбулося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування на якому пройшов попередній захист магістерських робіт слухачів 2-го курсу денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування» спеціалізації «Місцеве самоврядування». Під час попереднього захисту слухачам вдалося виступити з доповідями, в яких вони розкрили актуальність, мету, завдання та висновки своїх наукових досліджень. Викладачі кафедри вказали на зауваження, які виникали під час прослуховування доповідей, а саме: формулювання мети магістерських робіт, термінології, яка потребує тлумачення, звернули увагу на питання, які виникають відносно тем робіт та рекомендували слухачам скоротити свої виступи щоб вони могли дотриматися регламенту виступу та укластися у відведений час.

08-09 лютого 2018 року

Відбувся захист магістерських робіт слухачів 3-го курсу заочної форми навчання галузі знань «Державне управління» за спеціальністю «Місцеве самоврядування», спеціалізації «Організація місцевого самоврядування». Під час захисту слухачі презентували свої наукові роботи, підкреслюючи їх актуальність, висловили новизну та надали пропозиції щодо вдосконалення державної та регіональної політики в умовах децентралізації. Найбільш цікавими темами виявилися: «Впровадження е-освіти в Україні: шляхи та перспективи розвитку» (Бузаджи С.О.), «Розвиток туристичної галузі регіону в умовах децентралізації (на прикладі Одеської області)» (Древова К.С.), «Механізми взаємодії держави, органів місцевого самоврядування та бізнесу у вирішенні питань енергозабезпечення об’єднаних територіальних громад» (Узскій І.В.), «Управління земельними ресурсами в умовах децентралізації в Україні» (Шиманська Г.А.) та «Соціокультурні кластери як інструмент розвитку самодостатніх територіальних громад» (Петльована С.Д.). Під час обговорення результатів захисту магістерських робіт заступник голови державної екзаменаційної комісії Іжа Микола Михайлович наголосив на гарній підготовці слухачів до державної атестації, побажав успіхів та використання набутих знань у повсякденній праці.

02-03 лютого 2018 року

Розпочала роботу державна екзаменаційна комісія (далі- ДЕК) № 3 по прийому державних екзаменів і захисту магістерських робіт у складі голови ДЕК - Дімчогло Ю.Д., заступника голови Одеської обласної ради, заступника голови комісії – Іжі М.М., д.політ.н., професор, директора Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України (далі- ОРІДУ НАДУ), членів комісії – Саханєнка С.Є., д.держ.упр., професора, професора кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ, Пахомової Т.І. – д.держ.упр., професора, завідувача кафедри регіональної політики та публічного адміністрування ОРІДУ НАДУ, екзаменаторів – Голинської О.В., к.держ.упр., доцента, доцента кафедри економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ, Білорусова С.Г., к.т.н., доцента, доцента кафедри державознавства і права, секретаря комісії – Рокотянської А.С., методиста кафедри регіональної політики та публічного адміністрування ОРІДУ НАДУ. За підсумками перших двох днів прийому державних екзаменів слухачі 3 курсу заочної форми навчання галузі знань «Державне управління» за спеціальністю «Місцеве самоврядування», спеціалізації «Організація місцевого самоврядування» показали високий рівень знань з провідних дисциплін курсу, аргументовано відповідали на додаткові питання членів комісії, підтверджуючи свої теоретичні знання практичними навиками роботи у галузі місцевого самоврядування.

23-27 січня 2018 року

Доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Євстюніна Ю.В. та методист кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Рокотянська А.С. прийняли участь в німецько-українському студентському семінарі «Україна: конфлікти, криза та реформи». Захід проводився спільно з Берлінською школою економіки і права (ФРН) за участі слухачів та студентів українського вишу та німецького навчального закладу-партнеру. Під час семінару, робочою мовою якого була англійська, учасники презентували доповіді та брали участь у дискусіях з широкого кола актуальних питань, серед яких: забезпечення свободи слова, децентралізація, боротьба з корупцією, фінансування політичних партій, тощо. В рамках візиту представники німецького закладу дізналися про історію створення та основні напрями діяльності вишу та відвідали кафедру регіональної політики та публічного адміністрування. По закінченню семінару всі учасники отримали відповідні сертифікати.

Архів новин