Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

Новини

16 грудня 2017 року

В рамках роботи Тренінгового центру кафедри проектного менеджменту відбувся work-shop на тему «Методи впливу у професійній комунікації».
23 листопада 2017 року

Викладачі Інституту – завідувач кафедри проектного менеджменту Безверхнюк Т.М., доцент кафедри проектного менеджменту Сенча І.А., доцент кафедри публічного управління і регіоналістики Піроженко Н.В., як експерти у складі робочої групи (відповідно до Розпорядження міського голови м. Білгород-Дністровський від 08.11.2017 р. № 261), взяли участь у засіданні робочої групи з розробки концепції Стратегічного плану розвитку м. Білгород-Дністровський до 2028 р.


18 листопада 2017 року

18 листопада 2017 р в рамках роботи Тренінгового центру кафедри проектного менеджменту відбувся work-shop на тему «Позиціонування брендів у соціальних мережах». Work-shop провела Боровик Інна Станіславівна, SMM-менеджер, старший викладач кафедри проектного менеджменту ОРІДУ НАДУ при Президентові України.


10 листопада 2017 року

На 1 парі в аудиторії 309 було проведено відкрите поточне заняття для студентів 1 курсу факультету менеджменту та бізнес- технологій спеціалізації «Бізнес- аналітика та управління бізнес-процесами». Викладач – доцент кафедри проектного менеджменту канд. техн. наук Вишневська В.М. Тема заняття «Розробка маркетингової стратегії проекту з використанням методу Кано». Тема та зміст відкритого практичного заняття відповідають тематичному плану робочої програми дисципліни «Комерційний аналіз та маркетинг проектів». На початку заняття було проведено детальний розбір відповідного теоретичного матеріалу, проведено опитування щодо типів стратегій та обговорення, при розробці яких стратегій використовується метод Кано, його переваги та обмеження. Обговорення теоретичного матеріалу супроводжувалось мультимедійною презентацією. Для ілюстрації методу вивчались очікування споживачів з приводу отримання послуг в їдальні ОРІДУ НАДУ за допомогою попередньо проведеного студентами анкетування відвідувачів їдальні. Необхідно відмітити високий рівень відвідування заняття, уважність студентів, високу активність та грамотні відповіді по ходу заняття. Аналіз відповідей студентів свідчить про хороші знання теоретичного матеріалу. Заняття було проведено на високому рівні з дотриманням усіх вимог вищої школи щодо організації навчально-виховного процесу.
21 жовтня 2017 року,

21 жовтня 2017 року, відповідно до плану роботи Тренінгового центру кафедри проектного менеджменту відбувся міні-тренінг на тему «Стратегії управління проектами». Міні-тренінг провела Вишневська Віолета Михайлівна, тренер з міжнародною сертифікацією, доцент кафедри проектного менеджменту ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Під час тренінгу учасники: проаналізували кейс на складання карти конфлікту типового міжособистісного конфлікту в організації; виконали колективну тематичну роботу для визначення переваг, недоліків та оптимальних умов використання 5 стратегій поведінки в конфлікті; взяли участь у діловій грі на засвоєння психологічних технік ведення переговорів та виконали вправу на розвиток навичок аргументації за методом діалогу Сократа.
12 жовтня 2017 року завідувач кафедри проектного менеджменту Тетяна Безверхнюк взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Містобудівне планування і управління прибережними територіями».

У ході роботи конференції за участю голови Сергіївської селищної ради Вовченка І.В., радника Першого віце-прем’єр-міністра України Ліптуги І.Л., начальника Управління туризму, рекреації та курортів Одеської ОДА Круковської Л.М., директора ДУ «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України» Бабова К.Д., директора департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА Щатохіної І.В., начальника управління з питань містобудування і архітектури Одеської області Бєлєнко Н.В., представника ТОВ «Золота Нива» Страта О.В., представника дитячого санаторію «Сергіівка», генерального партнеру Форуму і Конференції ТОВ «АСТ» було проведено стратегічну сесію з метою публічного обговорення питань сучасного стану та перспективного розвитку Сергіївки як курорту місцевого значення. За результатами наради підготовлено рекомендації органам публічної влади щодо реалізації комплексного підходу до розвитку курортної території Сергіївки.
10 червня 2017 року

10 червня 2017 р. в рамках роботи Тренінгового центру кафедри управління проектами відбувся майстер-клас на тему «Лайфхаки» у підготовці бізнес-плану». Майстер-клас провела Руда Ірина Віталіївна, старший викладач кафедри управління проектами ОРІДУ НАДУ при Президентові України, спеціаліст відділу управління проектами ДП «Укрхімтрансаміак», сертифікований проектний менеджер Інституту проектного менеджменту США. Майстер-клас був спрямований на ознайомлення учасників з роллю, функціональним призначенням та видами бізнес-плану.
27 травня 2017 року

Відповідно до плану роботи Тренінгового центру кафедри управління проектами відбувся Work-shop на тему: «Сучасні технології та формати стратегічних комунікацій», який провела Сивак Тетяна Володимирівна, к.держ.упр., доцент кафедри управління проектами. Під час проведення Work-shop увагу було зосереджено на наступних питаннях: вдосконалення навичок роботи в інформаційно-комунікаційному середовищі; вміння орієнтуватися та бути активним учасником комунікаційного процесу; вміння використовувати сучасні технології стратегічних комунікацій, основні ефективні комунікаційні інструменти для досягнення стратегічних цілей організації, підприємства, установи. Також було деталізовано основні підходи до формування комунікаційних стратегій і використання інструментарію маркетингових комунікацій, Digital, Real Time комунікацій, SMM, політичного PR й особливості використання комунікаційних технологій у форматах B2B, G2B, G2S, S2C, B2C та ін. Захід відбувся в рамках профорієнтаційної роботи кафедри з метою популяризації нової освітньої програми «Стратегічні комунікації» за напрямом підготовки 073 «Менеджмент».
23 травня 2017 року

Боровик Інна, SMM-manager, випускниця спеціальності «Управління проектами» провела відкриту лекцію слухачам спеціалізації «Стратегічні комунікації» на тему: «SMM – сучасна платформа для комунікації». Під час лекції було розглянуто актуальні питання сучасних методів та засобів розвитку особистого та комерційного брендів. Також студенти виконали творче завдання, під час якого вони набули навичок написання та оформлення постів для соціальних мереж.
20-21 травня 2017 р.

Сивак Тетяна Володимирівна, к.держ.упр., доцент кафедри управління проектами проходила інтенсивний курс «Політичний експерт 4.0» в Центрі політичної освіти (м. Київ), який включав лекції і майстер-класи з політичного менеджменту та PR-технологій від відомих політиків, експертів і політтехнологів-практиків України, США та Європи. Зокрема: Р. Бортник «Створення інформаційного приводу», Дж. Смарт «Практичні кейси політичного маркетингу і виборчих технологій США», О. Боровський «Роль соціології і робота фокус груп», О. Арестович «Формування іміджу політика», К. Бондаренко «Найбільш успішні і провальні політичні кампанії», І. Богословська «Лідерство в політиці» та ін. – під час виступів особливу увагу приділити сучасним українським реаліям, дієвим політичним інструментам та комунікаційним технологіям у виборчому процесі та політичному PR.
20 травня 2017 року

В рамках роботи Тренінгового центру кафедри управління проектами відбувся майстер-клас на тему «Бізнес-аналіз у технології бізнес-проектування». Майстер-клас був проведений Лєвіним Михайлом Григоровичем, доктором технічних наук, професором кафедри управління проектами. Майстер-клас був спрямований на ознайомлення слухачів з новою, сучасною та перспективною професією бізнес-аналітика
18 травня 2017 року

Відбулося засідання кафедри управління проектами, на якому було представлено результати дисертаційного дослідження аспіранта денної форми навчання Чернова Сергія Валерійовича на тему «Державний механізм організації експертизи публічних проектів». За результатами обговорення дисертаційне дослідження рекомендовано до представлення на розширеному засіданні кафедри. Звертайтесь на кафедру за подробицями та слідкуйте за розкладом роботи тренінгового центру кафедри управління проектами.5-6 вересня 2017 року

5-6 вересня 2017 року в містах Луцьк та Шацьк відбулось виїзне засідання Міністерства економічного розвитку та торгівлі України з питань розвитку курортів та рекреації. На засідання були запрошені науковці, представники адміністрацій курортів, держадміністрацій та центральних органів влади, місцевого врядування. Завідувач кафедри проектного менеджменту Тетяна Безверхнюк виступила з доповіддю на тему «Концепція системного освоєння території курорту з урахуванням інтересів місцевої громади» і представила практичні результати діяльності науковців Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України стосовно управління проектами розвитку курортних та рекреаційних територій півдня України. Волинська державна адміністрація презентувала концепцію проекту «Курорт Шацьк» і план заходів на поточний та наступні роки. Серед запланованих заходів на 2018 рік – розроблення майстер-плану розвитку території курорту, до розроблення якого запрошено викладачів кафедри проектного менеджменту.27 квітня 2017 року

Доцент кафедри управління проектами Олександр Яценко завершив двомісячне стажування за програмою організації співпраці університетів ЄС з Українськими університетами у м. Лодзь, Польща. Темою та змістом стажування було дослідження сучасних можливостей спільної дії на підставах проектного підходу задля підвищення мобільності студентів та викладачів (диплом про проходження стажування та звіт додаються).
За наслідками стажування та для організації щільної співпраці у майбутньому укладено угоди із:
- Університетом Uczelnia Nauk Spolecznych;
- Fundacja Central European Academy Studies and Certifications.
На підставі зазначених угод ОРІДУ отримав можливість планувати та проводити спільні стажування студенів, слухачів, науковців та викладачів, здійснювати спільні наукові дослідження та впровадження, кваліфіковано виконувати пошук коштів для фінансування цих заходів із міжнародних грантових та інших джерел.
Інструментом реалізації отриманих можливостей має стати спеціальний «Проектний офіс ОРІДУ», який планується створити на базі та в структурі кафедри управління проектами.
Для зацікавлених осіб кафедра управління проектами планує провести спеціальний майстер-клас у межах та розкладі діяльності кафедрального тренінгового центру.
Звертайтесь на кафедру за подробицями та слідкуйте за розкладом роботи тренінгового центру кафедри управління проектами.27 квітня 2017 року

Тетяна Безверхнюк взяла участь у роботі Одеського туристичного бізнес-форуму, та як спікер першої панельної дискусії «Туризм – драйвер стійкого розвитку міст», закцентувала увагу на питання: запровадження кодексу етики в туристичній діяльності, професійного використання соціальних мереж у розповсюдженні рекламної та пропагандистської інформації, залучення заінтересованих сторін до ефективного просування регіонального туристичного продукту

26 квітня 2017 року

Завідувач кафедри управління проектами Тетяна Безверхнюк взяла участь у спільному засіданні Наукової ради з питань туризму Міністерства економічного розвитку та торгівлі України та Ради туристичних міст та регіонів України, яке відбулось у Великому залі Одеської міської ради за головуванням заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Михайла Тітарчука (програма додається). Тетяна Безверхнюк виступила з доповіддю на тему «Сучасна технологія проектування туристичного бізнесу» в якій було закцентовано увагу на необхідності професійного використання сучасного інструментарію управління у туристичній сфері: стратегічні комунікації, стратегічне управління портфелями проектів, життєвий цикл та постійне вдосконалення
25 квітня 2017 року

Завідувач кафедри управління проектами Тетяна Безверхнюк взяла участь у модераційній сесії експертів з питань формування портфелю проектів розвитку агро-рекреаційного кластеру «Фрумушика-Нова», що відбулася на базі Одеського державного аграрного університету за ініціативи Директора фермерсько-туристичного комплексу Фрумушика-Нова» Олександра Андрійовича Паларієва. Модерацію роботи експертної групи здійснювали директор Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Мінагрополітики Андрій Миколайович Стефанович та ректор ОДАУ Сергій Сергійович Королюк. Експертну групу представляють науковці ОРІДУ НАДУ при Президентові України (проектний офіс), Одеського державного екологічного університету, Одеської академії будівництва та архітектури, Одеського національного економічного університету, Одеської національної академії харчових технологій. За результатами роботи сформовано перспективний план підготовки концепції портфелю проектів та план комунікаційного забезпечення заходів. Наступна зустріч з пропозиціями до змістовного наповнення портфелю проектів запланована на 12 травня 2017 р.
24 квітня 2017 року

Доценти кафедри управління проектами В.М. Вишневська та Т.В. Сивак взяли участь у тренінгу «Комунікаційна стратегія: як, для кого. Основні помилки». Модератори майстер-класу Д. Болсуновський та Д. Логінов (рекламне агентство Michurin). Основні акценти на майстер-класі були визначені наступні: раціональне використання комунікацій компанії; занадто великі рекламні та маркетингові бюджети; посередники пропонують не потрібні ідеї; невідповідність результату затраченим зусиллям та бюджету. Також було продемонстровано кейси щодо запровадження адекватної комунікаційної стратегії на прикладі ребредингу «Укрпошти».22 квітня 2017 року

Завідувач кафедри управління проектами Тетяна Безверхнюк взяла учать у робочій зустрічі з делегацією Волинської області з питань розвитку туристичної інфраструктури регіону та розроблення концепції проекту створення курорту на території Шацького району.14 квітня 2017 року

Завідувач кафедри управління проектами Тетяна Безверхнюк взяла участь у першому засіданні Регіональної ради підприємців Одеської області, яку очолює Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Володимирович Степанов. Тетяна Безверхнюк, як радник Губернатора з питань розвитку туризму та інвестицій, виступила з повідомленням про сучасний стан та пріоритети розвитку туристичної сфери Одеської області. Особливу увагу було звернено на: пріоритетні інвестиційні напрями розвитку туризму; заходи з розширення туристичного сезону; питання якості обслуговування, сервісу та безпеку; проблеми розвитку дитячого оздоровлення та туризму; інфраструктурні проблеми (аеропорт, тарифи перебування у морському порту тощо).
06 квітня 2017 року

Завідувач кафедри управління проектами Тетяна Безверхнюк та доцент кафедри управління проектами Олександр Яценко взяли участь у роботі дводенного навчально-практичного семінару «Державна політика в галузі розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні. Застосування європейських підходів до розвитку сільських територій в українському контексті. Вивчення та поширення кращих практик в Україні», у рамках реалізації Проекту Європейського Союзу «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».
01 грудня 2016 року

В рамках профорієнтаційної роботи кафедри управління проектами доцент кафедри Яценко О.В. перебував у сел. Саврань Одеської області, де взяв участь у нараді з представниками 17 шкіл району, яка відбулась у районному відділі освіти Савранської районної державної адміністрації. На нараді були присутні завідувач районного відділу освіти, директори шкіл, їх заступники, провідні вчителі та класні керівники випускних класів, керівники профспілкових організацій шкіл. Під час зустрічі було обговорено питання щодо умов вступу до ОРІДУ НАДУ при Президентові України, термінів подачі документів, освітніх програм, за якими здійснюється підготовка, професійних характеристик випускника, потенційних місць працевлаштування, проходження практик, можливостей закордонних стажувань, умов проживання в гуртожитку, організацій дозвілля студентів та слухачів та вивчення іноземних мов. За результатами зустрічі у місцевих ЗМІ, на сайтах райдержадміністрації та Савранського районного центру зайнятості було розміщено інформацію, фото та відео про проведений захід та інститут.


24 листопада 2016 р

В Одеському музеї західного і східного мистецтва відбулося відкриття всеукраїнської і міжнародної виставки-бієнале «Море акварелі», яку ініціював та організував – Національний союз художників України. Слухачі денної форми навчання спеціалізації «Стратегічні комунікації» ОРІДУ НАДУ при Президентові України на чолі з куратором, доцентом кафедри управління проектами Сивак Т.В., відвідали вернісаж в рамках проведення кураторської години та вивчення дисципліни «Публічна дипломатія», зокрема культурної дипломатії.
12 листопада 2016 року

За планом роботи Тренінгового центру кафедри управління проектами відбувся міні-тренінг «Стратегії управління конфліктами». Тренінг був проведений тренером з міжнародною сертифікацією Вишневською Віолетою Михайлівною, доцентом кафедри управління проектами. Результатом тренінгу є набуття слухачами заходу теоретичних знань та практичних навичок і умінь, необхідних для аналізу, попередження і виходу з конфліктних ситуацій в ділових відносинах. На тренінгу були присутні слухачі та студенти ВНЗ Одеси. Під час тренінгу було розглянуто типи конфліктних ситуацій, причини їх виникнення та алгоритм розроблення стратегії управління конфліктами на прикладах, що були запропоновані присутніми слухачами.
10 листопада 2016 року

Завідувач кафедри управління проектами Тетяна Безверхнюк взяла участь в обговоренні пропозицій та зауважень щодо проекту Програми розвитку туризму та курортів Одеської області на 2017-2020 рр. Консультації з громадськістю проводились в приміщенні коворкінгового хабу «Термінал 42». Організаторами заходу виступили Департамент «Агентство з питань інвестицій та розвитку» та комітет з туризму громадської ради при Одеській ОДА.

5 листопада 2016 року

слухачі спеціальності «Управління проектами» та спеціалізації «Стратегічні комунікації» на чолі з завідувачем кафедри управління проектами Т.М. Безверхнюк відвідали відкриту лекцію І.Л. Ліптуги на тему: «Територія брендингу», яка відбулась об 11.00 год в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського. На лекції, яка відбулась за підтримки журналу «Pro Active», були присутні також студенти Одеського економічного університету. Іван Ліптуга – засновник туристичної асоціації в Україні, в своїй лекції розглядав питання розвитку туристичної сфери в Україні та формування національного бренду України на міжнародній арені. Спікер також акцентував увагу на стратегічно вигідному положенні України на європейському континенті, що сприяє створенню національного туристичного продукту та закликав приділяти увагу позиціонуванню бренду «Україна» з метою підтримки іміджу держави на міжнародній арені як туристичної Мекки. Для слухачів кафедри управління проектами корисною була інформація про технологію створення бренду, інформаційно-комунікаційного продукту та використання його в маркетингові і проектній діяльності, зокрема під час розробки проектів розвитку туризму.

29 жовтня 2016 року

відповідно до плану роботи Тренінгового центру кафедри управління проектами відбувся міні-тренінг на тему: «Майстерність публічного виступу», який провела модератор Сивак Тетяна Володимирівна, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри управління проектами. Тренінг був спрямований на засвоєння основ публічного виступу, ораторської майстерності, здобуття навичок заволодіння увагою аудиторії. Величезне значення в діяльності публічної, успішної людини, політика та бізнесмена має вміння публічно виступати, виголошувати доповіді, володіти увагою аудиторії, доносити основні смисли та меседжі. Основи майстерності публічного виступу повинні бути в базовому арсеналі знань як керівника організації, підрозділу, так і будь-якої людини, яка працює в колективі. Під час тренінгу основна увага модератора була зосереджена на засвоєні теоретичного матеріалу щодо етапів підготовки до публічного виступу, будови тексту доповіді, основним елементам прикрашання тексту, чіткості, мелодійності і краси мови спікера. В процесі проведення тренінгу було змодельовано ситуації з виголошення промови на задану тему для певної цільової аудиторії з конкретною метою. Тренінг визвав жвавий інтерес у присутніх слухачів і студентів інституту та вищих навчальних закладів м. Одеси.

28 жовтня 2016 року

Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю на тему: «Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід». В роботі секції №7 кафедри управління проектами "Проектно-орієнтоване публічне управління: теорія та практика" брали участь викладачі кафедри управління проектами (д.т.н, професор Левін М.Г., д.е.н., професор Махуренко Г.С., к.військ.н., доцент Кривогуз Г.І., к.пед.н., доцент Сенча І.А., к.держ.упр. Сивак Т.В., к.т.н. Яценко О.В.), викладач кафедри Оганов А.В., к.т.н., доцент Вишневська В.М., аспіранти (Руда І.В., Шаршаткін Д.Ю., Сенча С.А., Чернов С.В.) та слухачі (Ткаченко А., Чіхрай Х., Луков С., Головаченко І.) та запрошені гості з інших кафедр та ВУЗів м. Одеси і України.

27 та 28 жовтня 2016 року

завідувач кафедри управління проектами Тетяна Безверхнюк – член наукової ради з туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України – взяла участь у другому засіданні Наукової ради, що відбулося на базі ВНЗ Укооспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». На засіданні були присутні: Ліптуга Іван Леонідович – директор департаменту туризму та курортів Мінекономрозвитку, заступник голови ради; Головко Валерій Анатолійович – голова Полтавської облдержадміністрації; представники бізнесу та громадських організацій, що працюють у сфері туризму та курортів; члени наукової ради з туризму та курортів.

15 жовтня 2016 року

у межах роботи тренінгового центру кафедри управління проектами відбулося заняття на тему «Мотивація та управління персоналом», що було проведено тренером з міжнародною сертифікацією Пєклун Катериною Вікторівною. На тренінгу були присутні слухачі та студенти ВНЗ Одеси. Ця важлива тема була цікава майбутнім бізнесменам і підприємцям, керівникам, у підпорядкуванні яких знаходяться інші працівники. Адже, для максимальної ефективності роботи співробітників необхідно вміле поєднання інструментів мотивації і стимулювання персоналу. Тільки в цьому випадку можливо створити злагоджений і лояльний колектив зі здоровою конкуренцією між співробітниками, який буде працювати з максимальною віддачою.

19-20 вересня 2016 року

в смт Сергіївка Б.-Дністровського району Одеської області проходить міжнародна науково-практична конференція «Містобудівне планування і управління прибережними територіями» та міжнародний урбаністичний форум «Території для розвитку. Берег і місто»15-16 вересня 2016 року

в ОРІДУ НАДУ при Президентові України на кафедрі управління проектами проходить ІІІ міжнародна науково-практична конференція “Геоінформаційні технології у територіальному управлінні”, співорганізаторами якої виступають Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕСОММ Со» (м. Київ), Підприємство «Есрай Україна», дистриб’ютор корпорації Esri (США), (м. Київ), Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Високі технології» (м. Одеса).12 липня 2016 року

в рамках профорієнтаційної роботи кафедра управління проектами провела рекламно-інформаційну зустріч з офіцерським складом військової частини А2571 Збройних Сил України в селищі Великий Дальник. Під час зустрічі обговорювались перспективи навчання на нових спеціалізаціях кафедри, а саме на «Стратегічних комунікаціях» та «Бізнес-аналітика та управління бізнес проектами». Зустріч проводили завідувач кафедри управління проектами Безверхнюк Т. М. та професор кафедри Лєвін М.Г.
21 червня 2016 року

Міжнародна конференція «Брендинг дестинацій: запорука побудови успішної репутації», організована Міністерством економічного розвитку і торгівлі України у співпраці з UNWTO.
Конференція проходила за участі представників центральних органів виконавчої влади України та представників міжнародних установ і організацій, які працюють у сфері туризму: Талеб Ріфаї, генеральний секретар Всесвітньої туристичної організації UNWTO; Івання Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції; Юлія Клименко, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України; Іван Ліптуга, директор Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України; Рамазан Кокчевік, Міністерство культури і туризму; Сандра Карвао, керівник відділу зв’язків UNWTO; Велья Леслі, Мальтійське управління по туризму та інші. На конференції дискусії відбувались за наступними напрямками: вплив науково-технічної революції на брендинг дестинації; зміна ролі національних туристичних організацій та організацій управління дестинаціями у створенні та управлінні брендами дестинацій. Під час конференції відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння між регіонами України про створення Національної туристичної організації.
Архів новин