Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


НовиниПЛАН ЗАХОДІВ кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України до Дня Європи 2017


12 грудня 2017 року

   Діана Добрій, аспірант кафедри глобалізації, євроінтеграції та управління національною безпекою взяла участь в протокольній зустрічі з головою Одеської державної адміністрації Максимом Степановим та з директором по Східній і Центральній Європі у Центрі ліберального суспільства Libmod, екс-держсекретарем Федеративної Республіки Німеччнини Марі-Луізе Бек. На порядку денному – питання співпраці у культурній та соціальній сферах.


07 грудня 2017 року

    Слухачі та викладачі кафедри глобалізації, євроінтеграції та управління національною безпекою взяли участь в урочистому заході з нагоди Дня місцевого самоврядування в Одеському академічному театрі музичної комедії ім. М. Водяного.


З 26 листопада по 01 грудня 2017 року

   Депутат Одеської обласної ради, к.військ.н., с.н.с., доцент кафедри глобалізації, євроінтеграції та управління національною безпекою Олександр Остапенко прийняв участь у науково-практичному семінарі «Роль контролю ефективності використання публічних коштів в модернізації демократичної держави» м.Варшава, Польща, організованому Найвищою Палатою контролю Республіки Польщі.   З метою ознайомлення та аналізу результатів методичних досліджень та наукових розробок, а також опрацювання фахових видань та інших наукових літературних джерел, з жовтня 2017 року по березень 2018 року на кафедрі глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою проходить стажування викладачів кафедри права Європейського Союзу та порівняльного правознавства Національного університету «Одеська юридична академія», а також кафедри економічних систем і управління інноваційним розвитком Одеського національного політехнічного університету.


26 жовтня 2017 року

   Відбувся круглий стіл з професором Університету прикладних наук державного управління, поліції та права землі Мекленбург-Передня Померанія (м.Гюстров, ФРН) Хольгером Франке в якому активну участь взяли аспіранти та cлухачі другого курсу спеціалізації “Європейська інтеграція в умовах глобального врядування” кафедри “Глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою”.26 жовтня 2017 року

   Слухачі другого курсу спеціалізації “Європейська інтеграція в умовах глобального врядування” кафедри “Глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою”, долучилися до написання Всеукраїнського правового диктанту. Це унікальний соціальний проект, мета якого виявити найактуальніші проблеми в сфері правової грамотності українців. Слухачам було цікаво проходити тестування на рівень знань в області права і зараз вони з нетерпінням чекають на результат.


25 жовтня 2017 року

   Слухачі другого курсу спеціалізації “Європейська інтеграція в умовах глобального врядування” прийняли участь у прибиранні паркової зони території інституту. Завдяки завзятій та дружній співпраці слухачі прибрали територію біля інституту від листя та гілок. Всі попрацювали на славу та отримали задоволення від отриманого результату.   11 жовтня 2017 року пройшла щорічна науково-практична конференція слухачів денної форми навчання факультету публічне управління та адміністрування за підсумками проходження стажування в органах державної влади та місцевого самоврядування. У конференції взяли участь викладачі кафедри “Глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою” та слухачі другого курсу спеціалізації “Європейська інтеграція в умовах глобального врядування”.   10 жовтня на території інституту урочисто відбувся благодійний ярмарок у стилі мультикультурності регіону, що знайшло своє відображення в оформленнях декораціями святкового майданчику, стравах, розважальній програмі та й найцікавішому моменті заходу - битві шеф-кухарів. Захід спрямований на збір коштів для надання благодійної допомоги вихованцям Михайлівської школи-інтернату Саратського району Одеської області. Активну участь прийняли викладачі та слухачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою.   Другий навчальний рік, поспіль проходить захист робіт за результатами стажування слухачів заочної форми навчання в органах державної влади та місцевого самоврядування. У жовтні відбувся захист звітів, який є вагомим вкладом у навчальний процес, а також дає можливість висвітлити ряд питань, що вимагають розв’язання, та викликають дискусію в обговореннях сучасних проблем державного управління. Даний захід є корисним, як для самих стажерів, так і для викладачів, дає змогу окреслити наявні проблеми у публічному управлінні та адмініструванні на місцях проходження стажування та проаналізувати шляхи їх вирішення.
У період з 03 липня по 28 серпня 2017 року

   Cлухачі першого курсу спеціалізації “Європейська інтеграція в умовах глобального врядування”, магістранти кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою, планово проходили стажування в органах державної влади та місцевого самоврядування, а саме: в Представництві Міністерства закордонних справ в Одесі, в Одеській міській раді, в Головному управлінні Державної міграційної служби України в Одеській області, в Малиновській районній адміністрації Одеської міської ради, в управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області, в Чечельницькому районному Суді та в апараті Чечельницької районної державної адміністрації у Вінницької області.
З 7 по 18 серпня

   Аспіранти кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою літом не спочивали. Наприклад, Марія Лемець з 3 серпня по 3 вересня проходила стажування у Німецькому університеті адміністративних наук міста Шпаєр. Протягом стажування вивчала німецький досвід організації правової системи, де мала змогу ознайомитися із найновішими надходженнями бібліотеки, зустрітися із практикуючими суддями, професорами університету для обговорення тематики дослідження.
Відвідування 12 травня 2017 року слухачами першого курсу спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» разом з доцентом кафедри Усатюком Іваном Федоровичем військово-історичного музея оперативного командування «Південь», що дислокується в Одесі на вулиці Пироговська 2. Нещодавно в ньому відкрилася нова простора експозиційна зала, присвячена сучасній історії військових частин Півдня Українита їх участі у веденні бойових дій на Сході України.

   Ідея створити в музеї експозицію, присвячену АТО, народилася два роки тому. Відтоді над її втіленням працювали військові, волонтери, учасники афганської війни, моряки-підводники та ветерани-офіцери.
04 травня 2017 року в інституті пройшов «круглий стіл» на тему: «Безпека та співробітництво в Чорноморському регіоні: історичні засади та сучасні виклики».

   04 травня 2017 року викладачі кафедри та слухачі спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» прийняли участь у «круглому столі»: «Безпека та співробітництво в Чорноморському регіоні: історичні засади та сучасні виклики». Зокрема, доцент кафедри європейської інтеграції інституту, к.військ.н., ст.н.с., Олександр Остапенко виступив с доповіддю на тему: «Аналіз війсково-політичної обстановки у контексті сучасних загроз та викликів у Чорноморському регіоні».


27 квітня 2017 року викладачі кафедри європейської інтеграції прийняли участь в XVІІІ Всеукраїнської щорічної студентськой науково-практичної конференції за міжнародною участю «Сучасний менеджмент: моделі, стратегії, технології».

   27 квітня 2017 року доцент кафедри європейської інтеграції, голова Наукового товариства студентів, слухачів, аспірантів, докторантів та молодих вчених інституту, доцент Н.І. Кадук, виступила на пленарному засіданні XVІІІ Всеукраїнської щорічної студентської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Сучасний менеджмент: моделі, стратегії, технології». Також у цій конференції прийняли участь професор Горячук В.Ф, доцент Комаровський В.В., доцент Усатюк І.Ф.. Загалом у конференції взяли участь 165 студентів з України, а також Білорусі, Румунії, Польщі, Німеччини.
25 квітня 2017 року на кафедрі європейської інтеграції організовано виїзне заняття для студентів ОРІДУ НАДУ у Міністерство закордонних справ


   25 квітня завідуючою кафедри європейської інтеграції В.М. Кривцовою, організоване та проведено виїзне практичне заняття з дисципліни «Правова система Європейського Союзу» на тему : «Європейська система захисту прав людини в рамках реалізації безвізу» у Представництві Міністерства закордонних справ України в Одесі, для слухачів 1 курсу 3 групи денної форми навчання факультету державного управління.

20-21 квітня 2017 року доцент кафедри європейської інтеграції Усатюк Іван Федорович взяв участь у роботі ХІV чергового з`їзду журналістської організації нашої держави


   Нагадаємо, що серед 258 предствників з різних областей України І.Ф. Усатюк був делегованим на даний форум від Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України (НСЖУ) 3 березня 2017 року. Наводимо фрагменти деяких його вражень про з`їзд.

21 квітня 2017 року члени кафедри європейської інтеграції брали участь у заході програми «Горизонт 2020»


    21 квітня 2017 р. в Одесі відбувся інформаційний день «Дії Марії Склодовської - Кюрі для розвитку навичок, навчання та кар’єри», який проводився на базі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
    Директорат ЄС з питань освіти та культури проводить інформаційні дні по Програмі Марії Склодовської-Кюрі з метою заохочення до участі в програмі «Горизонт 2020» вітчизняних науковців та збільшення кількості успішних проектів.
13 квітня 2017 р. відбулося засідання кафедри європейської інтеграції


    Засідання кафедри європейської інтеграції відбулося за участю заступника директора з наукової роботи Інституту, доктора наук з державного управління, професора Попова С.А.
   Головним питанням порядку денного засідання кафедри було заслуховування звітів аспірантів про стан виконання індивідуального плану роботи на 2016-2017 навчальний рік.
   Відповідно до Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 1999 року № 309 (зі змінами), було атестовано аспірантів кафедри європейської інтеграції.
   Особлива увага була приділена аспірантам 3 курсу денної та 4 курсу заочної форм навчання через те, що в цьому році вони завершують підготовку в аспірантурі і повинні представити на розгляд кафедри свої дисертаційні дослідження. Рекомендованно провести попередню експертизу дисертаційного дослідження аспірантів: Д.О. Добрій, М.В. Лемець, О.Ю. Нєжнік, Т.М. Сьомової, Г.В. Семенко на засіданні кафедри у вересні-жовтні 2017 року.
Протягом березня-квітня 2017 року кафедрою європейської інтеграції розроблено План заходів до святкування Дня Європи в Україні

Стало доброю традицією готувати заходи до Дня Європи (20 травня) спільно з давнім партнером кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України, департаментом міжнародних зв’язків Одеської міської ради.
   В рамках підготовки плану цих заходів відбулась організаційна зустріч з завідуючої кафедри Кривцової В.М. з випускником спеціалізації кафедри, директором департамента міжнародних зв’язків Одеської міської ради Боєвой С. Ю.. Де серед інших було вирішено провести:
   - виїзного семінару кафедра європейської інтеграції спільно з Одеською міської радою та EUBAM в межах святкування Дня Європи в Україні у 2017 році;
   - семінару - Євровікторини для читачів Одеської Центральної міської бібліотеки імені Івана Франка в межах святкування Дня Європи в країні у 2017 році.;
   - всеукраїнської науково-практичної конференції «Європейський Союз: минуле – сучасне – майбутнє (до 60-річчя Римських договорів)» в межах святкування Дня Європи в Україні у 2017 році.
З 03 квітня по 05 травня 2017 року

На стажування на кафедру європейської інтеграції з без відриву від виробництва, зачислена доцент кафедри історії та світової політики Одеського національного університету ім. І.І Мечникова Коч С.В..
03 квітня 2017 року відбулася тематична зустріч «Міжнародний досвід надання адміністративних послуг»

03 квітня 2017 року к.політ.н., доцент, доцент кафедри європейської інтеграції Н.І. Кадук провела тематичну зустріч «Міжнародний досвід надання адміністративних послуг» для посадових осіб Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, яка була організована управлінням підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України в межах плану-графіку підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування Одеської області.
29 березня 2017 року

Завідувач кафедри, к.і.н., доцент Кривцова В.М. та доцент кафедри, к.політ.н., доцент Кадук Н.І. брали участь у засіданні Науково-експертної ради Одеського регіонального інституту державного управління Національній академії державного управління при Президентові України. Зокрема, доцент кафедри Кадук Н.І., яка є Головою Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ОРІДУ НАДУ при Президентові України, виступила із доповіддю про роботу зазначеного Товариства.
27 березня 2017 року

Директор інституту М.М. Іжа на початку апаратної наради з керівниками структурних підрозділів закладу тепло поздоровив з ювілеєм та вручив цінний подарунок голови Одеської обласної ради – іменний годинник О.А. Остапенко, кандидату військових наук, доценту кафедри європейської інтеграції. Ювіляру також були вручені премії від адміністрації та профспілкового комітету.
25 березня 2017 року

Члени кафедри європейської інтеграції на чолі з завідувачем кафедри Кривцовою В.М. брали участь у Дні відкритих дверей в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. В котексті цього заходу для керівників та службовців органів публічної влади Півдня України, які є потенційними вступниками до магістратури на спеціальність «Публічне управління та адміністрування», представники кафедри презентували спеціалізацію «Європейська інтеграція в умовах глобального врідування».
16 березня 2017 року

Завідувач кафедри В.М. Кривцова та доцент кафедри Н.І. Кадук відвідали відкриту лекцію французьського політолога Анни де Тенгі на тему: «Французька зовнішня політика стосовно України і Росії», яка відбулася в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова в рамках міжнародного фестивалю «Дні Франкофонії в Україні», який проходив в Одесі з 10 по 30 березня 2017 року. Фестиваль об'єднує шанувальників франкомовної культури і мистецтва в усьому світі. Він спрямований на популяризацію французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, поваги прав людини та підтримки культурного розмаїття. Організаторами лекції: виступили Альянс Франсез (м.Одеса) та ОНУ імені І.І.Мечникова. Анна де Тенгі - французький історик і політолог, працює в сфері міжнародних відносин. Спеціаліст в області зовнішньої політики Росії і України, викладач і доктор політичних наук в INALCO (Національний Інститут східних мов і культури), раніше працювала в Інституті політичних наук Парижа.
14 березня 2017 року завідувач кафедри європейської інтеграції ОРІДУ В. М. Кривцова виступила модератором круглого столу за участю Генерального консула Румунії в Одесі Еміла Рапчи, співробітників Генконсульства Деніси Габор і Світлани Шандру та професора Національної школи політології та державного управління (НШПДУ, м. Бухарест) д-р Жеорже Англіцою.

В ОРІДУ НАДУ при Президентові України відбувся круглий стол на тему «Стратегія сталого розвитку Україна – 2020: реалізація децентралізації з урахуванням досвіду ЄС. Етика в органах публічної влади» за участю Генерального консула Румунії в Одесі Еміла Рапчи, співробітників Генконсульства Деніси Габор і Світлани Шандру та професора Національної школи політології та державного управління (НШПДУ, м. Бухарест) д-р Жеорже Англіцою. Модератором круглого столу виступила завідувач кафедри європейської інтеграції ОРІДУ, к.і.н., доцент В. М. Кривцова, а учасниками стали слухачі тематичного короткострокового семінару «Етичні засади державної служби», а також слухачі денної та заочної форм навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» факультету державного управління та доценти кафедри європейської інтеграції Кривоцюк П.С. і Кадук Н.І. .
03 березня

К.і.н., доцент, доцент кафедри Усатюк І.Ф. прийняв участь у якості делегата в ХІХ звітно - виборчій конференції Одеської регіональної організації «Національній Спілки Журналістів України».
28 лютого 2017 року було підведено підсумки роботи тематичного короткострокового семінару з підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування Миколаївської області «Європейська інтеграція України», який проводився за заочно-дистанційною формою навчання

Підведення підсумків семінару проводилося на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю представників Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, а саме: Кадук Н.І. – доцента кафедри європейської інтеграції, кандидата політичних наук, доцента та Привалової Н.В. – начальника відділу організації семінарів за державним замовленням управління підвищення кваліфікації кадрів.


Протягом лютого 2017 року працювала державна екзаменаційна комісія з державної атестації слухачів спеціалізації «Європейська інетграція в умовах глобального врядування» за спеціальностю «Державне управління»

Протягом лютого 2017 року тривала державна атестація слухачів денної, заочної та заочно-дистанційної форм навчання спеціалізації «Європейська інетграція в умовах глдобального врядування» за спеціальностю «Державне управління».

25 січня 2017 року доцент кафедри європейської інтеграції Кадук Н.І. брала участь засіданні Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ОРІДУ НАДУ при Президентові україни

25 січня 2017 року доцент кафедри європейської інтеграції, к.політ.н., доцент Кадук Н.І. брала участь засіданні Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Враховуючи той факт, що Кадук Наталя Іванівна є головою Наукового товариста, вона була модератором цього заходу і виступила з доповіддю про загальні засади функціонування та план роботи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ОРІДУ НАДУ при Президентові України у 2017 році.
24 січня 2017 року відбулося розширене засідання кафедри європейської інтеграції

24 січня 2017 року відбулось розширене засідання кафедри європейської інтеграції, на якому було представлено результати дисертаційного дослідження аспіранта кафедри Привалової Н.В. на тему : «Модернізація організаційно-правових механізмів реалізації кадрової політики на регіональному рівні». У розширеному засіданні взяли участь представники кафедри європейської інтеграції на чолі із завідувачем кафедри Кривцовою В.М., кафедри регіональної політики та публічного адміністрування на чолі з завідувачем Пахомовою Т.І, а також запрошені експерти та рецензенти. За результатами розширеного засідання дисертаційне дослідження Привалової Н.В. було рекомендовано до захисту
Розширене засідання кафедри європейської інтеграції

20 грудня 2016 року відбулось розширене засідання кафедри європейської інтеграції, на якому було представлено результати дисертаційного дослідження здобувача Дукова Д.Ф.. У розширеному засіданні взяли участь представники кафедри європейської інтеграції на чолі із завідувачем кафедри Кривцовою В.М., кафедри державного управління і місцевого самоуправління на чолі із завідувачем кафедри Приходченко Л.Л., а також запрошені експерти Попов С.А., Матвєєнко І.В. та рецензенти завідувач кафедри права та законодавчого процесу Марущак В.П. та професор кафедри економічної та фінансової політики Миколайчук М.М.. За результатами розширеного засідання дисертаційне дослідження Дукова Д.Ф. було рекомендовано до захисту.
16 грудня 2016 року

Відбулися аспірантські слухання на яких аспіранти кафедри європейської інтеграції представили свої дисертації, а саме Добрій Діана Олександрівна презентувала своє дослідження на тему: «Моделювання системи залучення зовнішніх ресурсів для регіонального розвитку в Україні», науковий керівник к.держ.упр., доцент кафедри Кривцова О.М. Сьомова Тетяна Юріївна запропонувала на розгляд присутніх дисертаційне дослідження на тему : «Теоретичні основи «Good Governance» європейський досвід та його адаптація до умов України», науковий керівник к.військ.н., ст.н.с., доцент кафедри Остапенко О. А. А також 29 листопада 2016 року Лемець Марія Василіївна представила свою дисертацію на тему: «Інституційно-правові інструменти реалізації політики європейської інтеграції в Україні», науковий керівник завідувач кафедри, к.і.н., доцент Кривцова В. М.
П`ята щорічна науково-практична конференція «Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів»

15 грудня 2016 року в приміщенні першого в Україні дипломатичного клубу була проведена П`ята щорічна науково-практична конференція «Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів». Організаторами конференції виступили кафедра європейської інтеграції Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові Ураїни та Представництво МЗС України в Одесі.
29 листопада 2016 року

Зі слухачами денної форми навчання випускного курсу групи спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» відбувся черговий семінар з навчальної дисципліни «Соціальні аспекти Європейської інтеграції». Цього разу на заняття, що проводив доцент кафедри Усатюк Іван Федорович, була запрошена Лукіна Світлана Павлівна.


24 листопада 2016 року

Відбувся попередній захист дисертаційного дослідження Привалової Наталі Володимирівни на тему « Кадровий моніторинг як механізм управління персоналом державної служби України» на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління. За результатами якого було рекомендовано для розгляду на розширеному засіданні кафедри.


21-26 листопада

Доцент кафедри Остапенко О.А. прийняв участь у польсько-українському семінарі організований Верховною Контрольною палатою (NIK) Республіки Польща спільно з ГО «Майдан Моніторинг» за темою: «АНТИРОЗВИТКОВІ ГРУПИ ІНТЕРЕСІВ – ІДЕНТИФІКАЦІЯ І ПРОТИДІЯ» У заході були представники урядових інституції (NIK, МЗС, Міністерство розвитку, МОЗ, Міністерства екології, національної поліції), провідні політики, громадські діячі Республіки Польща, представники ВР України, органів державного управління, Національної академії державного управління при Президентові України, Національної академії прокуратури України, НАБ України, КРП України, ГО «Майдан Моніторинг», українських громадських проектів.Презентація кафедри на дні відкритих дверей

17 листопада 2016 року в інституті відбувся день відкритих дверей. Кафедру європейської інтеграції презентували Комаровський Віктор Вікторович та слухачі 2- го курсу факультету «Державне управління» денної форми навчання Албур Валерія Олександрівна, староста групи Марченко Катерина Геннадіївна та Бондаренко Юлія Валеріївна. Усатюк Іван Федорович виїжджав тричі до м.Біляївки та Біляївського району, розмовляв з директорами шкіл, що дало змогу залучити до дня відкритих дверей ОРІДУ НАДУ при Президентові України більш 50 випускників шкіл району та самого міста, а також учні з превеликим бажанням пройшли пробне ЗНО.Проведення семінарів у м. Біляївка та м.Овідіополі

15 листопада 2016 року та 17 листопада 2016 завідувач кафедри європейської інтеграції Кривцова Валентина Михайлівна прийняла участь проведені семінарів за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади» з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування на базі Біляївської районної ради Одеської області та Овідіопольської районної ради Одеської області за участю представників Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Інститут) відбувся виїзні семінари, метою яких було підвищення рівня професійної компетентності 60 посадовців органів публічної влади, обговорення проблем та нововведень антикорупційного законодавства. Організаторами зазначеного семінару були працівники відділу організації семінарів за державним замовленням управління ПКК. Семінари відкрили голови Біляївської районної ради Мишаглі Олег Григорович та Овідіопольської районної ради Маклашевський О.В., в.о. голови Овідіопольської районної державної адміністрації Ільченко І.О. та начальник управління підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України Липовська С.О., які у своєму виступі відзначили важливість та необхідність плідної взаємодії органів публічної влади з Інститутом та проведення заходів з роз’яснення норм та вимог чинного законодавства. Заняття семінарів проводилися у формі «круглих столів», під час яких активно обговорювалися такі актуальні на сьогоднішній день теми: «Теоретико-правові основи поняття корупції. Державна політика України у сфері протидії корупції», «Боротьба з корупцією в органах публічної влади: оновлення влади та антикорупційна реформа», «Міжнародний досвід щодо запобігання і протидії корупції», «Службовий етикет посадовців як чинник запобігання проявам корупції в органах публічної влади». Слухачі семінарів високо оцінили професійну майстерність викладачів, задіяних у роботі семінару та актуальність тематики проведених занять. Під час підведення підсумків роботи семінару організатори семінару роздали усім присутнім інформаційні буклети про діяльність Інституту та поінформували про навчання в Інституті на різних факультетах.Тематична зустріч на тему «Угода про Асоціацію ЄС - Україна»

04 листопада 2016 р. на базі Південного офісу Держаудитслужби була проведена тематична зустріч на тему «Угода про Асоціацію ЄС - Україна», організована працівниками управління підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України в межах «Плану-графіка проведення занять викладачами ОРІДУ НАДУ при Президентові України з підвищення рівня професійної компетентності працівників Південного офісу Держаудитслужби у 2016 році». Модератором цієї зустрічі виступила Кадук Наталя Іванівна, доцент кафедри європейської інтеграції, кандидат політичних наук, доцент.31 жовтня 2016 року

Протягом місяця, з 03 по 31 жовтня 2016 року, доцент кафедри європейської інтеграції, к.політ.н., доцент Кадук Н.І. працювала з учасниками семінару в дистанційному режимі, де обговорювалися особливості інтеграційних процесів в Європі та місце в них України, актуальні проблеми європейської інтеграції України, а також перспективи розвитку взаємовідносин між Україною та ЄС в контексті імплементації Угоди про асоціацію. За підсумками роботи семінару кожен з учасників виконав підсумкове тестове завдання, а також підготував та захистив індивідуальну навчально-практичну роботу за обраною тематикою з проблематики семінару. Всі слухачі семінару виконали навчальну програму у повному обсязі і тому за результатами проведення семінару отримали сертифікати державного зразка. У підведенні підсумків роботи семінару та врученні сертифікатів слухачам взяли участь також керівник апарату Херсонської обласної ради Коробка Тетяна Броніславівна; директор Херсонського обласного Центру ПКК, кандидат технічних наук, доцент, Заслужений працівник освіти України Білорусов Сергій Георгійович та начальник відділу організації семінарів за державним замовленням управління підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України Привалова Наталія Володимирівна.28 жовтня 2016 року

В Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід». В межах цієї конференції кафедрою європейської інтеграції було організовано та проведення засідання секції №5 «Україна в інтеграційних процесах». На засіданні секції були представлені доповіді провідних фахівців органів публічного управління, науковців, викладачів, докторантів та аспірантів ОРІДУ НАДУ при Президентові України, а також інших вищих навчальних закладів України, які займаються державно-управлінською проблематикою в аспекті євроінетграційних процесів.Зустріч з начальником навчального відділу Сумського центру післядипломної освіти

27 жовтня 2016 року на кафедрі європейської інтеграції відбулася зустріч з начальником навчального відділу Сумського центру післядипломної освіти Іваненко Валерієм Юрійовичем щодо укладання договору про співробітництво між кафедрою європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України та Державним закладом післядипломної освіти «Сумський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій». Слід відзначити, що сторони вже мають досвід співпраці. Зокрема, на замовлення Сумського центру післядипломної освіти завідувач кафедри Кривцова В.М., доценти кафедри Кадук Н.І. та Кривцова О.М. підготували до видання навчальний посібник «Європейської інтеграція України: проблеми та перспективи» для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.24 жовтня 2016 р. кафедрою європейської інтеграції проведено Рольову гру «Модель ООН: ОРІДУ - 2016» з нагоди святкування Дня Організації Об`єднаних Націй

24 жовтня 2016 р. завідувач кафедри, к.і.н., доцент Кривцова В.М. та доцент кафедри, к.політ.н., доцент Кадук Н.І., за підтримки бібліотеки інституту, організували та провели Рольову гру «Модель ООН: ОРІДУ - 2016» з нагоди святкування Дня Організації Об`єднаних Націй. Слухачі спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» 2 курсу денної форми навчання факультету «Державне управління» змоделювали засідання Ради Безпеки ООН на тему: «Позиції країн, представлених в Раді Безпеки ООН, щодо регіональних конфліктів в сучасному світі та шляхів їх вирішення», в ході якого були представлені позиції постійних членів РБ ООН (США, Велика Британія, Франція, Росія, Китай) та непостійних членів (Україна, Японія) щодо зазначеної проблеми, а також запропоновані шляхи її вирішення в умовах сьогодення. Зазначений захід допоміг учасникам не лише краще зрозуміти особливості проблеми забезпечення регіональної та міжнародної безпеки в сучасному глобалізованому світі, а й визнати необхідність діалогу та пошуку шляхів мирного вирішення конфліктів учасниками міжнародних відносин з різними позиціями та ролі міжнародних організацій в цьому процесі. Модель Організації Об’єднаних Націй – це гра, яка імітує засідання різних органів системи ООН, а її учасники виступають у ролі дипломатів. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні поточних питань, що стоять на порядку денному ООН. Метою такої гри є: формувати у учасників комунікативні, політичні, соціальні та лідерські компетентності; сприяти зацікавленості у вивченні діяльності ООН та інших міжнародних організацій; підвищувати обізнаність з міжнародними проблемами, стимулюючи прагнення до мирного вирішення цих проблем та знаходження консенсусу.20 жовтня 2016 року доцент кафедри європейської інтеграції, член президії ООРМ Усатюк Іван Федорович взяв участь в презентації літературної творчості Мамонтова Віктора Івановича.

Презентація відбулася в Одеському Літературному музеї в рамках щорічного проведення заходів фестивалю «Золота осінь миру», організованого Одеською обласною Радою миру (ООРМ) разом з Одеською єпархією. В Золотій залі музею в режимі аншлагу, зокрема, були присутні екс-голова ООРМ, Герой України, Почесний громадянин м. Одеси та Одеської області, голова громадської ради ОРІДУ Філіпчук Володимир Станіславович, голова ООРМ Афанасьєва Таміла Володимирівна, заступники голови ООРМ: Гайдаєнко Валентина Іванівна; настоятельниця Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменія Серафима; директор Одеського Літературного музею Ліптуга Тетяна Іванівна, члени президії ООРМ: майстер художнього слова, лауріат Літературних премій ім. І. Рядченка та К. Паустовського Лукіна Світлана Павлівна; Шаровський Валентин Михайлович, а також науковці, творча інтелігенція, ветерани війн та праці, студенти й курсанти, військовослужбовці, представники шкіл та трудових колективів м. Одеси та регіону. Серед присутніх була донька Віктора Івановича, декан факультету державного управління ОРІДУ НАДУ при Президентові України, д.політ.н, професор Мамонтова Елла Вікторівна. Мамонтов Віктор Іванович – відомий журналіст, письменник і поет, автор 30-ти книжок віршів та прози, заслужений працівник культури України та Молдови, дипломант та призер Міжнародних творчих конкурсів, член Міжнародної асоціації письменників-баталістів і мариністів. На його слова вітчизняними та зарубіжними композиторами створено понад 100 пісень та романсів. Полковник у відставці Мамонтов В.І. тривалий час обіймав посаду відповідального редактора газети Одеського військового округу «Защитник Родины», підготувавши цілу плеяду талановитих військових журналістів. Більшість з них сьогодні правдиво й глибоко через ЗМІ у своїх щоденних хроніках відображають нелегку долю тих, хто перебуває в зоні АТО, на прикладах справжніх захисників Вітчизни виховують прийдешні покоління українців. Нині Віктор Іванович є заступником голови ООРМ, заступником головного редактора обласної газети «Одеські вісті», яка за його сприянням на своїх шпальтах систематично висвітлює багатогранне життя й діяльність колективу нашого інституту та його людей, процеси світової та європейської інтеграції України.19 жовтня 2016 року

Наукові керівники магістерських досліджень, слухачі спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» взяли участь в роботі щорічної науково-практичної конференції за результатами стажування слухачів в органах державної влади та органах місцевого самоврядування на тему «Стажування слухачів в органах публічної влади: організація, проведення та контроль». Зокрема, доцент кафедри європейської інтеграції Кадук Наталя Іванівна виступила із доповіддю на тему: «Вивчення іноземних мов як об’єктивна необхідность підготовки висококваліфікованих фахівців для органів публічної влади». Староста групи спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» 2 курсу денної форми навчання Марченко Катерина Геннадіївна присвятила свій виступ проблемі державної інформаційної політики в Україні в аспекті інформаційного законодавства України. Всі магістранти кафедри підготували тези доповідей, які були опубліковані в збірнику матеріалів за результатами цієї конференції19 жовтня 2016 року

Аспірант кафедри європейської інтеграції Добрій Діана Олександрівна на громадських засадах декілька років виконує представницькі функції Україна – Австрія у рамках торгово-промислової палати України. Її діяльність більш всього пов’язана з українсько-австрійськими торгівельними відносинами. Tреба зазначити- Австрія виявила небувалу зацікавленість до України, як до об'єкта для інвестицій. Це довів україно-австрійський форум, що вже вдесяте відбувся у Відні. Дякуючи діяльності та ініціативі аспірантці кафедри Добрій Діани Олександрівни, у ньому взяли участь представники 40 українських і понад 80 австрійських компаній, серед яких - Advance Agrifood Management, CMT International, Fronius International, Herz Energietechnik, Kapsch Trafficcom тощо. Українським підприємцям вдалося налагодити ділові контакти з австрійськими колегами у сфері виробничої кооперації.Розширене засідання кафедри європейської інтеграції

6 жовтня 2016 року відбулось розширене засідання кафедри європейської інтеграції, на якому було представлено результати дисертаційного дослідження здобувача Алєксєєвої Я.В. У розширеному засіданні взяли участь представники кафедри європейської інтеграції на чолі із завідувачем кафедри Кривцовою В.М., кафедри права та законотворчого процесу на чолі із завідувачем кафедри Марущаком В.П.,а також запрошені експерти, представники кафедри управління проектами, аспіранти та здобувачі.
За результатами розширеного засідання дисертаційне дослідження Алєксєєвої Я.В. було рекомендовано до захисту.Аспірант кафедри європейської інтеграції Катерина Сільницька відвідала презентацію програми "U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку"

У Вінниці відбулась презентація програми "U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку" за участі Комісара ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнеса Гана, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубко та програмного директор Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ Андреаса фон Шумана. Офіційний старт програми та презентація її основних положень відбулись за участі голів обласних державних адміністрацій 18 регіонів України, представників об’єднаних територіальних громад та координаторів регіональних офісів реформ, а також представники різних міжнародних організацій, які працюють по проектах міжнародної технічної допомоги для України.Зустріч з делегацією Університету Віадріна.

Члени кафедри європейської інтеграції, а також аспіранти та слухачі спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» факультету державного управління брали участь у зустрічі з делегацією Університету Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері, ФРН). До складу німецької делегації входили: професор Тімм Байхельт, професор Кріста Еберт, а також 12 студентів німецького навчального закладу. Візит до України делегація здійснювала у рамках навчальної програми, що фінансується Фондом Конрада Аденауера. Метою програми є надання студентам можливостей безпосередньо ознайомитись із процесом реформ, що тривають в Україні. Завідувач кафедри європейської інтеграції В.М. Кривцова виступила в якості модератора цього заходу, а доцент кафедри Н.І. Кадук виступила з доповіддю на тему: «Обмеження державного суверенітету в Україні, як у країні Східного партнерства».03 жовтня 2016 року

На базі Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочато роботу тематичного короткострокового семінару з підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування Херсонської області за темою: «Європейська інтеграція України», який буде проводитися за заочно-дистанційною формою навчання. Протягом жовтня місяця поточного року доцент кафедри європейської інтеграції, к.політ.н., доцент Кадук Н.І. працюватиме з учасниками семінару в дистанційному режимі, де планується обговорити особливості інтеграційних процесів в Європі та місце в них України, актуальні проблеми європейської інтеграції України, а також перспективи розвитку взаємовідносин між Україною та ЄС в контексті імплементації Угоди про асоціацію. Навчально-методичне забезпечення для цього семінару, а саме навчально-методичний посібник та робочий зошит за відповідною тематикою, було розроблено колективом авторів кафедри європейської інтеграції у складі завідувача кафедри, к.і.н., доцента, Кривцової В.М., доцента кафедри, к.політ.н., доцента Кадук Н.І. та доцента кафедри, к.держ.упр., доцента Кривцової О.М.03 жовтня 2016 року

Аспірант кафедри європейської інтеграції Тітаренко Ганна, прийняла участь у 13-тій щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) «Світ, Європа та Україна: шторми змін», яка організована міжнародною громадською платформою YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука та проводилась в Києві. Пленарні засідання та спеціальні секції форуму пройшли у Національному культурно-музейному комплексі «Мистецький арсенал». В роботі форуму взяли участь понад 350 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських діячів, експертів із 20 країн світу. Серед яких Карл Роув, Старши радник Президента США Джорджа Буша-молодшого (2000– 2007); Заступник Глави Адміністрації Президента США Джорджа Буша-молодшого (2004–2007), Жозе Мануел Баррозу, Президент Європейської комісії (2004-2014); Прем’єр-міністр Португалії (2002-2004), Мехмет Шімшек, Віце-прем’єр-міністр Туреччини, Девід Аксельрод, Головний стратег та Старший радник президента США Барака Обами (2009-2011), Ньют Гінгріч, 50ий Спікер Палати представників США (1995-1999), Андерс Фог Расмуссен, 12й Генеральний секретар НАТО (2009-2014); Прем'єр-міністр Данії (2001–2009), Річард Хаас, Президент, Рада з міжнародних відносин, вольфґанґ Ішинґер, Голова, Мюнхенська конференція з безпеки; Старший професор, Школа управління Херті; Член Наглядової Ради, Ялтинська Європейська Стратегія (YES), Карл Більдт, Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), Прем’єр-міністр Швеції (1991-1994), Ніалл Фергюсон, Старший науковий співробітник, Гуверівський Інститут, Стенфордський університет, Домінік Стросс-Кан, Керуючиий партнер, Parnasse International; Директор- розпорядник, Міжнародний валютний фонд (2007–2011), Валдіс Домбровскіс, Віце-президент з питань євро та соціального діалогу та відповідальний за фінансову стабільність, фінансові послуги та ринки капіталу Союзу, Європейська комісія, Александр Кваснєвський, Голова Наглядової Ради, Ялтинська Європейська Стратегія (YES), Президент України Петро Порошенко, Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України, Леонід Кучма, Президент України (1994-2005), міністри уряду, відомі українські політики. Учасники щорічної зустрічі YES обговорили актуальні геополітичні, економічні та соціальні процеси, що лежать в основі стрімких змін, а також виклики, що стоять перед Європою та світом і впливають на їх майбутнє.5 липня 2016 року

Завідувач кафедри європейської інтеграції Кривцова В.М. та методист кафедри європейської інтеграції Назар О.І. прийняла участь у засіданні робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна. Делегація України була представлена першим заступником Міністра регіонального розвитку України В’ячеславом Негодою, заступником голови обласної ради Юрієм Дімчогло, в.о. заступника голови ОДА Соломією Бобровською, Президентом Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Сергієм Черновим. З європейської сторони до робочої групи увійшли Президент Комітету Регіонів ЄС Маркку Марккула, перший Віце-президент Комітету Карл-Хейнз Ламбертс, Віце-президент Конгресу місцевих та регіональних влад Європи Мослер-Торнстрем Гудрун. Також на засідання були запрошені новообрані голови об’єднаних територіальних громад, міських та селищних рад, державних адміністрацій, представники Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування, експерти комітету регіонів ЄС. Ключовою метою заходу було обговорення перспектив впровадження адміністративно-територіальної реформи в Україні, формування концепції співпраці з інституціями Євросоюзу, та заохоченням місцевих органів влади та територіальних громад до кардинальних змін24 червня 2016 року

Аспірантка кафедри європейської інтеграції Марія Лемець прийняла участь у Одеському міжнародному судовому форумі ІІ Конституційний полілог «Судова реформа: важливий крок у правильному напрямку. Що далі?», який проходив у Апеляційному суді Одеської області. Захід зібрав більше сотні учасників, серед яких судді, адвокати, представники громадськості та експертного середовища. Форум є частиною ІІ Конституційного полілогу, організованого Democracy Reporting International (DRI), Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України, Асоціацією правників України та проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». DRI організував Форум у рамках проекту «Поза Києвом: Розвиток компетенції акторів змін у регіонах України, як сприяти ключовим політичним реформам», що впроваджується DRI у співпраці з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Проект фінансується Міністерством закордонних справ НімеччиниЗ 12 по 19 червня 2016 року

Аспірантка кафедри європейської інтеграції Марія Лемець разом із групою інших учасників програми благодійного фонду Богдана Гаврилишина «Молодь змінить Україну» перебувала із навчальним візитом у Швеції, містах Стокгольм та Мальмо. В рамках Візиту для учасників Програми Міською радою Стокгольму було організовано кілька професійних навчальних зустрічей із польовими виїздами, серед яких «Urban development and renewal», «District heating, cooling and water management». Також група відвідала та наочно ознайомилася із діяльністю компанії Stockholm Vatten AB, що здійснює водопостачання та водовідведення у м. СтокгольмДоцент кафедри європейської інтеграції отримав почесну грамоту секретаріату Національної спілки журналістів України

6 червня 2016 року в День журналіста, доцент кафедри європейської інтеграції, к.і.н., доцент Усатюк І.Ф. був нагороджений за багаторічну активну участь у роботі та з нагоди Дня журналіста почесною грамотою секретаріату національної спілки журналістів України. Кафедра вітає шановного Івана Федоровича з отриманням чергової відзнаки
30 травня 2016 року

На кафедрі європейської інтеграції відбулася тематична зустріч з відомим геополітиком, доктором географічних наук, професором Володимиром Олександровичем Дергачовим на тему: «Геополітичний вимір інтеграційних процесів в сучасному світі», яка відбулася в межах святкування Дня Європи в Україні


26 травня 2016 року

Аспіранти кафедри прийняли участь у тематичній зустрічі з Богданом Гаврилишиним.


26 травня 2016 року

Доцент кафедри європейської інтеграції Остапенко О.А. провів цікавий та пізнавальний методичний семінар для аспірантів кафедри на тему: «Дисертаційне дослідження аспіранта (здобувача): практичні поради до організації та успішного виконання»

26 травня 2016 року

На засіданні кафедри виступив аспірант кафедри першого року навчання з відривом від виробництва Дуков Д.Ф. з докладом на тему: «Побудова узагальненого (інтегрального) поняття «механізм державного управління»


26 травня 2016 року

Відбулося засідання кафедри європейської інтеграції. На засіданні викладачі кафедри обговорювали зміни до навчальних планів у 2016-2017 навчальному році, стан профорієнтаційної роботи на кафедрі, затвердили програми стажування слухачів факультету «Державне управління» та ін. актуальні питання.
26 травня 2016 року

Викладачі кафедри прийняли участь у англомовній відеоконференції, який проводив Харківській регіональний інститут державного управління на тему: «Інтеграція до Європейського Союзу: виклики та можливості».


24 травня 2016 року

Доцент кафедри європейської інтеграції Усатюк І.Ф. був нагороджений почесною грамотою Одеського регіонального відділення Української Ради Миру за активну участь у проведенні щорічної миротворчої благодійної програми «Золота осінь миру».


23 травня 2016 року

Завідувач кафедри європейської інтеграції В.М.Кривцова, доценти кафедри Колісніченко Н.М. та Кадук Н.І. брали участь в засідання «круглого столу» на тему : «Обговорення шляхів впровадження окремих механізмів взаємодії органів публічної влади держав-членів ЄС у систему місцевого самоврядування в Україні», організованого кафедрою державного управління і місцевого самоврядування в межах Фестивалю науки. Зокрема, Кадук Н.І. виступила з доповіддю «Особливості функціонування органів публічної влади Республіки Польща крізь призму євроінтеграційних процесів: уроки для України».


Триває реалізація плану заходів до Дня Європи 2016

Доцентом кафедри європейської інтеграції, Остапенком О.А., в рамках навчального процесу, проведено ЄВРОВІКТОРИНУ для слухачів 1 курсу факультету «Державне управління».


Участь кафедри у міжнародній науково-практичній конференції «Теорія та практика публічного управління-2016», м. Кишинів, Республіка Молдова

Завідувач кафедри європейської інтеграції Кривцова В.М. 20 травня поточного року прийняла участь у міжнародній науково-практичній конференції «Теорія та практика публічного управління-2016», яка проходила в академії публічного управління Республіки Молдова.


02 квітня 2016 р.

кафедра європейської інтеграції у повному складі взяла участь у проведенні Дня відкритих дверей Інституту. Було детально продумано та організовано виставку досягнень і публікацій кафедри, інформаційний стенд та цікаву презентацію. Викладачі та методисти кафедри відповідали на питання абітурієнтів та майбутніх слухачів, надавали консультації щодо складу модулів та дисциплін, які викладаються на кафедрі європейської інтеграції


05 – 07 квітня 2016 р.

кафедра європейської інтеграції у повному складі прийняла участь у тематичному короткостроковому семінарі за темою: «Інтеграція України до Європейського Союзу» з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування IV категорії посад та осіб, зарахованих до кадрового резерву на ці посади з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, організованому в Інституті управлінням підвищення кваліфікації. Викладачами кафедри проведено практичні заняття та зустрічі на теми: «Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020»: можливості та механізми децентралізації влади. План дій Уряду на 2016 рік», «Угода про Асоціацію ЄС – Україна: очікування реформ», «Сучасні вимоги МОП (Міжнародної організації праці) та ЄС до соціального забезпечення населення» за участю Ржепішевського К.І. – представника Міністерства закордонних справ України в Одесі, «Європейські практики фінансово-бюджетного менеджменту», «Держава і суспільство: відносини європейського зразка»; - «круглі столи»: «Регіональна політика ЄС: досвід для України», «Зони вільної торгівлі Європейського Союзу: ризики та можливості для України», «Досвід боротьби з корупцією в країнах-державах ЄС (міжнародній досвід боротьби з корупцією: досвід для України)», «Енергетична безпека України в контексті геополітичного вибору», «Захист національних інтересів України крізь призму розвитку взаємовідносин з ЄС. Безвізовий режим для України», «Перспективи розвитку взаємовідносин України з ЄС крізь призму викликів ХХІ ст.». Під час проведення підсумкового тестування та оцінювання викладачів слухачі семінару високо оцінили та сприйняли роботу доцентів та професорів кафедри, підкресливши високий професійний рівень підготовки професорсько-викладацького складу інституту.


07 квітня 2016 р

Kафедрою європейської інтеграції спільно з начальником управління ПКК Липовською С.О. проведено «круглий стіл» для державних службовців півдня України та слухачів заочної форми навчання на тему: «Європейські виклики XXI століття: досвід для України», головним модератором якого виступив відомий український політик, народний депутат України 3-го, 6-го і 7-го скликань Гриневецький Сергій Рафаїлович. В ході «круглого столу» Гриневецьким С.Р. було висвітлено основні аспекти європейської інтеграції України до ЄС та надано змістовні відповіді на запитання слухачів.

13 квітня 2016 р.

Kаспірант кафедри європейської інтеграції Діана Добрій взяла участь у великому міжнародному форумі-конференції: «Україна - Австрія. Можливості для бізнесу і надійність інвестицій» і виступила модератором 6-го блоку питань «Види інвестицій та привабливі інвестиційні об'єкти в Австрії», доповідач – Домінік Баурехт. Конференція організована Торгово-промисловою палатою України, Юридичною фірмою «Лавринович і Партнери» спільно з Австрійським агентством «ABA Invest in Austria».
Основні питання заходу:
• Досвід виходу українських компаній на ринок ЄС.
• Австрія як локація для бізнесу – можливості для українських компаній.
• Захист активів українського бізнесу з використанням юрисдикції Австрії.
• Види інвестицій та привабливі інвестиційні об’єкти в Австрії.
На конференції були присутні понад 200 гостей, серед яких офіційні особи Австрії та України, юристи, банкіри, представники бізнесу. Спеціальними гостями конференції виступили: Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Її Високоповажність пані Герміне Поппеллер та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрії Його Високоповажність пан Олександр Щерба

13 квітня 2016 року

Викладачами кафедри європейської інтеграції в рамках підвищення кваліфікації посадових осіб Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради за професійною програмою з 14 березня по 8 червня 2016 року проведено тематичну зустріч на тему: «Міжнародний досвід запобігання і боротьби з корупцією».

15 квітня 2016 р.

за участю директора Інституту, доктора політичних наук, професора Іжі М.М. проведено засідання кафедри європейської інтеграції. Головним питанням порядку денного засідання кафедри було заслуховування звітів аспірантів і здобувачів наукового звання кандидата наук про виконання індивідуального плану роботи на 2015-2016 рік навчання. Відзначені аспірант, які успішно виконали завдання, передбачені індивідуальним планом роботи, та щодо заборгованостей виконання деякими аспірантами завдань індивідуального плану. Також розглянуто питання про реформування аспірантури та участь у всеукраїнській нараді з цього питання доцента кафедри Нагорної І.В., нові вимоги до аспірантських та докторантських навчальних програм: академічне письмо, рівень володіння іноземною мовою (В2) тощо. Знайшлося місце для обговорення на кафедральному засіданні й такої актуальної проблемі, якою є профорієнтаційна діяльність науково-педагогічних працівників. Варто зазначити, в полі уваги педагогічного колективу на цьому напрямку перебуває понад 50 загальноосвітніх шкіл міста Одеса та 4-х районів області, декількох структурних підрозділів облдержадміністрації та Одеської мерії. Результатом роботи є беззаперечний факт виявлення педагогами колективу багато десятків бажаючих навчатися на різних спеціалізаціях усіх факультетів нашого престижного вищого закладу освіти. Помітний внесок в доробках кафедри саме у цій сфері є підготовлені та опубліковані на сторінках ЗМІ ряд матеріалів профорієнтаційного спрямування доцентом кафедри, членом Національної спілки журналістів України Усатюком Іваном Федоровичем. Серед них: Профессионалы, вооруженные хорошей стратегией, преодолевают все преграды //Одесский вестник. – 2015. - 12 сентября; В контексті глобальних реформ //Одеські вісті.- 2015. - 31 жовтня; Одеський флагман підготовки кадрового корпусу публічної влади //Південна зоря.- 2015. – 10 грудня; Регіональне управління та реалізація державної політики сталого розвитку //Думська площа. – 2016. - 22 січня; Есть такая профессия – Родиной управлять //Жизнь в Одессе.–2016. - 6 апреля; День открытых дверей: приглашали будущих управленцев //Вечерняя Одесса. – 2016. - 12 апреля; В інституті – День відкритих дверей //Думська площа. – 2016. - 15 квітня та ін.

18 – 22 квітня 2016 р

доцент кафедри європейської інтеграції, к.політ.н. Кадук Н.І. очолювала делегацію Інституту до м. Варшава, Польща, на семінар «Державне управління – завдання та обов’язки». Захід організовано Національною школою публічного управління (KSAP) за підтримки Польско-Американського фонду Свободи. Під час семінару експерти державного управління приділили увагу таким темам як: боротьба із корупцією, співпраця між державним управлінням та неурядовими організаціями, контроль та моніторинг у сфері державного управління (в тому числі державної служби), державне управління у Польщі, залучення коштів фондів ЄС, система державної служби в Польщі. Учасники відвідали Сейм РП, Президентський палац, інші установи і організації. Національна школа публічної адміністрації, створена урядом Тадеуша Мазовєцкого в травні 1990 року, після початку трансформації державного ладу, відіграла важливу роль в реформах публічної адміністрації та побудові незалежної і професійної цивільної служби в демократичній Польщі. Перша створена установа такого типу в державах колишнього комуністичного блоку. В умовах, що постійно мінялися протягом останніх 25 років, KSAP незмінно і ретельно реалізувала свій статутний обов'язок формування компетентних і політично нейтральних кадрів публічної адміністрації. Національна школа публічної адміністрації намагається відповідати вимогам, перед якими стоїть польська адміністрація, виходить назустріч її потребам, розвиває тісну співпрацю з багатьма установами i організаціями в Польщі і за кордоном. Школа підлягає Голові Ради міністрів, діючи на підставі Закону про Національну школу публічної адміністрації від 14 червня 1991 р. Місією Національної школи публічної адміністрації є формування і підготовка до публічної служби службовців та кадрів вищих службовців для адміністрації Республіки Польщі

23 квітня 2016 р

кафедра європейської інтеграції взяла участь у «суботнику». Проведено прибирання та приведення у належний санітарний стан території біля Інституту, приміщення кафедри. День благоустрою оголошений на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р та розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 10.03.2015 № 155/А-201525 березня

Поточного року успішно відбувся захист кандидатської дисертації аспіранта кафедри європейської інтеграції Халавки Тараса Богдановича за темою «Державне регулювання процесів міжетнічної інтеграції у прикордонних регіонах: теоретичний аспект».24 березня 2016 року

Доцент кафедри європейської інтеграції Іван Федорович Усатюк взяв участь у роботі щорічної звітної конференції Одеської обласної Ради миру в якості члена Президії даної організації. З доповіддю про роботу ООРМ за минулий, 2015 рік, на заході виступила її голова Таміла Афанасьєва, в обговоренні питання – Валентина Гайдаєнко, Андрій Горчаков, Світлана Лукіна, Галина Лєкарєва-Нікітіна, Микола Павлюк, Петро Чванов та багато інших миротворців Одещини, серед яких чимало широко відомих діячів у сфері виробництва, науки, культури та мистецтва, науковці.
   Теплі слова вдячності на конференції лунали на адресу Одеського регіонального інституту державного управління, колективного члена Одеської обласної Ради миру, та його директора Миколи Іжи, який протягом року (липень 2014 – червень 2015 рр.) результативно очолював цю громадську структуру.
   Учасники конференції отримала відео-касети документального фільму «Вісники миру», присвяченому піввіковій діяльності ООРМ, про який перший Президент України, Голова Української Ради Миру Леонід Кравчук, зокрема, відгукнувся так: «Завдяки активістам та членам Ради миру, вона зробила вагомий внесок у виховання молоді у дусі миру та патріотизму, розвиток миротворчого руху та народної дипломатії, розбудову громадянського суспільства, чим здобула високу повагу та стала провідним обласним осередком Української Ради Миру».
    Протягом лютого-березня поточного року доцент кафедри європейської інтеграції Олександр Анатолійович Остапенко, у складі атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в Одеській області, приймав участь у атестації працівників поліції .
    Основним завданням атестаційних комісій було забезпечити якісний та прозорий процес атестації співробітників поліції. Атестаційні комісії оцінювали професійні та особистісні якості працівника і приймали фінальне колегіальне рішення про його/її придатність до служби в поліції.
    Атестація розпочалася 19 лютого цього року. Проходила вона у два етапи: з 19 лютого – тестування поліцейських, з 29 лютого – співбесіди з членами атестаційних комісій.


   24 березня поточного року відбулося засідання кафедри європейської інтеграції на якому були розглянуті питання виконання плану роботи кафедри за перший семестр 2015-2016 навчального року, обговорено систему оцінювання слухачів викладачами, поставлено плани на майбутнє.
   З 16 по 18 березня доцент кафедри європейської інтеграції Кадук Н.І. приймала участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародної участі «Розвиток громадянських компетентностей в Україні», організованої в межах швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU». Захід відбувся у НАДУ при Президентові України (м. Київ, в. Пугачова, 12/2). Початок конференції було ознаменовано вітальними словами Ковбасюка Ю., президента Національної академії державного управління при Президентові України, Тауша Хольгера, директора Швейцарського бюро розвитку і співробітництва в Україні, Ващенка К., голови Національно агентства України з питань Державної служби, Хазбея П., заступника Міністра освіти і науки України, Кременя В., Президента Національної академії педагогічних наук України, Рубана Ю., керівника Головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України.
   У процесі роботи конференції було обговорено такі актуальні питання:
   – розвиток громадянських компетентностей в Україні;
    – міжнародний досвід впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в Україні
   – досвід впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини: історії успіху;
   – актуальні питання формування та реалізації навчальних програм з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини у системі підвищення кваліфікації державних службовців та представників місцевого самоврядування
   – деконструкція громадянської освіти Результатом роботи Всеукраїнської конференції за міжнародною участю стало затвердження підсумкового документу конференції: «Рекомендації органам державної влади та органам місцевого самоврядування щодо впровадження і розвитку громадянських компетентностей в Україні».
   Аспірат кафедри європейської інтеграції Гололобов С.М., за результатами конкурсного відбору, був запрошений прийняти участь у проекті Інституту суспільно-економічних досліджень «Школа державного управління: ефективне самоврядування», який буде проходити у м. Миколаїв з 20 лютого по 22 травня поточного року
   У лютому місяці поточного року доцент кафедри європейської інтеграції, к.і.н., доцент Усатюк І.Ф. надав рекомендацію аспірантці кафедри європейської інтеграції, к.держ упр. Горобець І.В. як кандидату на отримання стипендії ім. Лейна Кіркланда в 2016/2017 навчальному році.
   Кафедрою європейської інтеграції у лютому місяці 2016 було видано збірник матеріалів науково-практичної конференції «Європейська інтеграція в контексті світових глобалізацій них процесів», яка проходила на кафедрі 24 грудня 2015 року


У лютому 2016

Пройшли державні екзамени та захист магістерських робіт з програми підготовки магістрів державного управління у слухачів денної, заочної та заочно-дистанційної форм навчання спеціальності “Державне управління”. Загальна кількість слухачів ІІ курсу денної форми навчання - 7 ; ІІІ курсу заочної форми навчання - 25; ІІІ курсу заочно-дистанційної форми навчання - 7. Усі вони склали державні екзамени та захистили магістерські роботи. На державному екзамені випускники виявили достатній рівень теоретичної підготовки з усіх дисциплін програми підготовки магістрів державного управління та практичної підготовки з дисциплін, які викладаються слухачам спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування». Магістерські роботи були написані на досить високому теоретичному та практичному рівнях, та відповідають вимогам, які виставляються до даного виду робіт. Тематика захищених магістерських робіт торкалась актуальних проблем державного управління та місцевого самоврядування.

З листопада 2015 року по лютий 2016 року

Аспірантка кафедри європейської інтеграції Марія Лемець перебувала у місті Шпаєр (Німеччина), де, в рамках співпраці між ОРІДУ та Німецьким університетом адміністративних наук Шпаєра, досліджувала європейський досвід державного управління за темою своєї дисертації на базі зазначеного Університету. В рамках дослідження зустрічалася із професорам університету та приймала участь у організованих заходах.   На кафедрі стало привабливим проходження стажування викладачів вузів Одеського регіону. У 2015 році стажувався завідувач кафедри ОНУ Шевчук М. У 2016 році на кафедрі європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ проходила стажування доцент кафедри історії та світової політики Одеського національного університету імені І.І. Мечнікова Ніколаєва М.І. Доцент Ніколаєва М.І. взяла активну участь у навчальному процесі кафедри, була присутня на засіданнях кафедри. На закінчення, були встановлені домовленості про співпрацю.
Аспірант кафедри Діана Добрій прийняла участь у проекті «Україна шукає стартапи»

Який проводить Торгово-промислова палата України разом з міжнародною консалтинговою компанією «КПМГ-Україна» і відомим інвестором та маркетологом міжнародного рівня Джоном Вон Ейкеном у Києві 19-20 грудня. У проекті приймають участь близько 2 тис. осіб. Президент ТПП Геннадій Чижиков вважає, що такий конкурс приверне увагу всього світу до України, створить її позитивний імідж – як країни відкритої та привабливої для інвестицій.

16 грудня 2015 року

Доцент кафедри європейської інтеграцій Комаровський В.В. прийняв участь у відео-круглому столі на тему «Стратегічне управління у публічній сфері», який проводився на базі НАДУ у межах виконання досліджень, спрямованих на розробку фундаментального підручника «Стратегічне управління у публічній сфері».

15 грудня 2015 року


    Аспіранти кафедри 1 та 3 року навчання Зубінська Ю., Самойленко А та Тітаренко А. прийняли участь у Зимовій школі «Децентралізація влади : сучасні підходи, технології та інструменти», яку у режимі відео конференції проводив ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. Під час конференції були обговорені актуальні питання та сучасні підходи до вирішення питань децентралізації влади в Україні, нововведення та ризики проекту змін до Конституції України та ін..
3 грудня 2015 року


    Завідувач кафедри Кривцова В.М. разом з куратором 2 курсу денної форми навчання, доцентом кафедри Кадук Н.І. провели зустріч зі слухачами 2 курсу денної форми навчання та викладачами-керівниками стосовно написання, строків виконання та оформлення магістерських робіт. Слухачі та керівники магістерських робіт відзвітували щодо стану виконання робіт.
1 грудня 2015 року


    Відбулася зустріч аспірантів 1 року навчання з науковими керівниками та знайомство з кафедрою європейської інтеграції. Аспіранти представили напрямки своїх дисертаційних досліджень, а наукові керівники виступили з пропозиціями щодо оформлення та затвердження тем.
До профорієнтаційної роботи
З ПОСИЛЕНОЮ УВАГОЮ

Останнім часом на засіданнях та нарадах кафедри її завідувач Кривцова Валентина Михайлівна постійно привертає увагу своїх підлеглих науково-педагогіних працівників, докторантів, аспірантів і магістрантів щодо необхідності посилення уваги до профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді в закріплених за ними загальноосвітніх школах Одеси та районах області. Як результат, маємо певні позитивні зрушення на даному напрямку педагогічної діяльності. Своєчаснми та якісними, наприклад, виявилися заходи, що їх здійснили з випускниками одеських середніх шкіл №№ 106,77 і 4 відповідно доценти Кадук Н.І. та Кривцова О.М.


Протягом жовтня-листопада 2015 року кафедра європейської інтеграції (доцент Н.М.Колісніченко) організувала та провела "Конкурс проектних заявок». За результатами І туру «Конкурсу проектних заявок» серед слухачів 3 курсу заочної форми навчання спеціальності «Державне управління», спеціалізації «Місцеве самоврядування» стали:
1 місце – Довгань Ю.С. (проект «Тотальне розмінування»);
2 місце – Мелентєв О.В. («Проект розвитку велосипедного руху в м. Вінниця»);
3 місце – Демченко Л.Л. (проект «Екологічна стежка для всіх»).

Протягом жовтня-листопада 2015 року кафедра європейської інтеграції (доцент Н.М.Колісніченко) організувала та провела "Конкурс проектних заявок». За результатами ІІ туру «Конкурсу проектних заявок» серед слухачів 2 курсу денної форми навчання спеціальності «Державне управління», спеціалізації «Місцеве самоврядування» стали:
1 місце – Гарматовська В.Я. (проект «Встановлення баків і сортування сміття» - шлях до чистоти у місті») та Зубачевська Н.Ю. (проект "Врятуй йому життя і він віддасть тобі його");
2 місце – Пономарьов В. В. («Утилізована батарейка, безпечне життя!»);
3 місце – Тараненко О.А. (проект «Збережемо озеро для себе, дітей та онуків»).

Вітаємо переможців!24 листопада завідувач кафедри європейської інтеграції Кривцова В.М. та доцент кафедри Кривцова О.М. разом зі слухачами другого курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» відвідали Представництво МЗС України в Одесі. Слухачі зустрілися з Представником МЗС України в Одесі -Ржепішевським Костянтином Івановичем, який розповів про основні напрямки роботи функції, що виконує Представництво. Поділився досвідом роботи. Відповів на запитання, що виникали у слухачів протягом бесіди. Після спілкування для слухачів була проведена екскурсія по Представництву.

12-13 листопада

Завідувач кафедри Кривцова В.М., доцент кафедри Комаровський В.В., аспірант кафедри Добрій Д.О. прийняли участь у «Конгресі проектних ініціатив Спільної Операційної Програми Румунія-Україна» який проходив у рамках Програми Східного партнерства за ініціативою Одеської обласної ради та Генерального консульства Румунії в Одесі. Комаровський В.В. доцент кафедри, являється членом робочої групи з проведення Конгресу проектних ініціатив Румунія-Україна.

10 листопада

Доцент кафедри європейської інтеграції Усатюк Іван Федорович до проведення одного з практичних занять з навчальної дисципліни «Соціальні аспекти Європейської інтеграції» в групі спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» за денною формою навчання залучив доцента кафедри державного управління і місцевого самоврядування інституту Оганесяна Михайла Сергійовича.

9 листопада

Завідувач кафедри європейської інтеграції Кривцова В.М. та спіранти кафедри Добрій Діана та Тітаренко Ганна прийняли участь у семінарі: «ЄС як на долоні - як Угода про Асоціацію може працювати на Вас».

28 жовтня 2015 р.

Кафедрою європейської інтеграції було проведено Ділову гру «Модель ООН: ОРІДУ - 2015» з нагоди святкування 70-річчя Організації Об`єднаних Націй. Слухачі спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» 2 курсу денної форми навчання факультету «Державне управління» змоделювали засідання Ради Безпеки ООН на тему: «Забезпечення соціально-економічних прав мігрантів в умовах загострення проблеми міжнародної безпеки», в ході якого були представлені позиції постійних членів РБ ООН (США, Велика Британія, Франція, Росія, Китай) щодо зазначеної проблеми, а також запропоновані шляхи її вирішення в умовах сьогодення.

19 жовтня 2015 року

Аспірант кафедри Добрій Діана прийняла участь у економічному форумі, який проходив у Відні та зібрав разом представників ділових кіл України та Австрії, готових до партнерства і взаємної торгівлі. Захід було організовано ТПП України спільно з Палатою Економіки Австрії за підтримки дипломатичних представництв обох країн.
З 8 по 10 жовтня

Одеса приймає Black Sea Economic Forum 2015, який традиційно щороку проходив у Криму. Аспірант кафедри Добрій Діана виступила співорганізатором форуму.
11 вересня 2015 року

аспірантка кафедри європейської інтеграції Добрій Д.О. прийняла участь у міжнародній інвестиційній конференції NEW UKRAINE 2015, яка проводилась в Одесі. Участі у конференції прийняли потенційні інвестори з Великобританії, Америки, Швейцарії, Ізраїлю та багатьох інших країн. Також були присутні і українські політики та бізнесмени. У ході конференції були визначені основні сфери діяльності в регіоні, які становлять найбільший інтерес для потенційних інвесторів - інфраструктура, порти, IT-сфера і енергетика.


З 7 по 11 вересня 2015 року

аспірантка кафедри європейської інтеграції Марія Лемець у польському місті Варшава прийняла участь у програмі «Visegrad School of Political Studies Meets Eastern Partnership», організованій Європейською Академією Дипломатії, що є продовженням поточної Вишеградської школи політичних досліджень і спрямована на сприяння колективного та індивідуального обміну досвідом здійснення демократичних змін між молодими політичними, громадськими та урядовими лідерами з Вишеградських країн та країн Східного партнерства. Програма організована у співпраці з Радою Європи, Міністерством закордонних справ Республіки Польща та Міжнародним Вишеградським фондом. Щорічно у Вишеградській школі політичних студій беруть участь представники з країн Східної Європи (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Чехія, Угорщина, Грузія, Молдова, Польща, Словаччина та Україна). Цього року учасники програми мали можливість відвідати семінари з питань європейської інтеграції, розвитку громадянського суспільства та отримали інформацію щодо досвіду країн у перехідний період. Мовою програми була англійська. По завершенні роботи усі учасники отримали міжнародні сертифікати.


Архів новин